MHP: 'Ak Saray' afişlerimizi zabıta yırtıyor

MHP: 'Ak Saray' afişlerimizi zabıta yırtıyor
MHP: 'Ak Saray' afişlerimizi zabıta yırtıyor
MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş 'Ak Saray' ile ilgili afişlerinin zabıta tarafından söküldüğünü, siyasi baskı nedeniyle de reklam şirketinin billboard'lara asmayı reddettiğini bildirdi.

RADİKAL - MHP 'nin hazırladığı Ak Saray ile ilgili billboard afişlerinin zabıta tarafından indirildiği iddia edildi.

MHP  İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, reklam şirketine siyasi baskı olduğunu, şirketin de "Yargı kararı olmadan müdahale edemeyiz" cevabı verince devreye İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin girdiğini belirtti. Karataş, afişlerinin zabıtalar tarafından söküldüğünü vurguladı.

Bu gelişme üzerine reklam şirketinin bu gece asılması beklenen 'Saray' temalı billboard görsellerini asamayacağını bildirdiğini ifade eden Karataş, şu açıklamayı yaptı: "İstanbul'un heryerini SARAY ile ilgili pankartla donatmak farz oldu."

MHP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Turgut da sökülen afişlerin önünde yaptığı açıklamada, "Saray israfı AKP 'nin Türk milletine bir türlü izah edemediği bir israftır. Bu yüzden hukuksuzca yaptıkları işlemle bu gerçeği perdeleyeceklerini sanıyorlar, yanılıyorlar. Bu israfı ve saltanatı Türk Milleti'ne anlatacağız" dedi.

Rize'de MHP seçim irtibat bürosu belediye tarafından mühürlendi


 


  http://www.radikal.com.tr/135377713537771

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ayıp denen bir şey var - nese2010

  ülkenin en yüksek makamı ile uğraşıp duruyorlar. Bu ülke bu makama layık bir saray yapamayacak durumda mı? Bu tavırları dış basında kendilerini rezil etmekten başka bir işe yaramıyor. Çnakaya sanki sadece köşkten ibaret. onlarca ek bna var cumhurbaşkanlığı çalışanları için. Eski başbakanlı binasında yapılan törenlerin internette videosu var izleyin. Arkada işyeri tabelaları önde platform karşılama törenleri caddede yapılmış. Türkiyeye yakışmayan bir tablo idi. Başbakanlık çankayaya taşındı temsil sorunu çözüldü. Yine aynı caddede karşılama tablosuna dönmek isteyenler bu ülkeyi iyi temsil etmeye niyeti olmayanlardır.