MHP barajı aştı, gözü Meclis'te

Seçim sonuçlarıyla umutlanan MHP'nin lideri Devlet Bahçeli, "Millet, yerel seçimlerdeki tavrıyla Meclis'te iki kutupluluğu değiştireceğini işaret etti" dedi.

ANKARA - Seçim sonuçlarıyla umutlanan MHP'nin lideri Devlet Bahçeli,
"Millet, yerel seçimlerdeki tavrıyla Meclis'te iki kutupluluğu değiştireceğini işaret etti" dedi. Bahçeli, yarınki siyasetin adresi olduklarını savundu.
Bahçeli, dün seçim sonuçlarını değerlendirirken hükümete yüklendi. Dış politikada Türkiye'nin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu ifade eden Bahçeli, iktidarın bu meselelerde hayali bir AB üyeliği bahanesiyle, ülke çıkarlarını temel hassasiyet kabul edecek bir duruş geliştirmediğini söyledi. Bahçeli şöyle konuştu:
"Türkiye seçime girerken medya gruplarının büyük desteğini arkasına alan iktidar, kamunun her türlü imkânını seferber ederek devletin kaynaklarını seçimi etkileyecek şekilde dağıtarak, haksız ve ahlaki olmayan bir tutum takınmıştır. Bir yandan da bazı gruplar tarafından sözde anketler düzenlenip, bunların belirlediği sonuçlar abartılı ve yönlendirici bir şekilde açıklanarak, güdümlü bir kamuoyu yaratılmaya çalışılmış, adeta bir beyin yıkama yöntemi uygulanmıştır."
'Bu bir başlangıç'
Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Kıbrıs müzakerelerinin partisine 6 puan kaybettirdiği ve bunun MHP'ye gittiği' yönündeki açıklamalarının doğru olduğunu belirterek 'bunun başlangıç olduğunu, arkasının geleceğini' söyledi.