MHP: Bu vatana ihanet belgesi!

MHP: Bu vatana ihanet belgesi!
MHP: Bu vatana ihanet belgesi!
Hükümet ve HDP'nin birlikte yaptığı 'PKK'yı silah bırakması için kongreye çağıran' ortak açıklamaya MHP'li Oktay Vural'dan tepki geldi

RADİKAL - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümet ile HDP heyetinin birlikte yaptığı ortak açıklamaya tepki gösterdi. “Bu vatana ihanet belgesidir” diyen Vural şöyle konuştu: “Silah bırakma değil PKK ’ya teslimiyet anlaşmasıdır. Yapılan açıklamada utanmadan vatan, millet, cumhuriyet tanımlarının yeniden yapılacağı söyleniyor. Bu ihanetin belgesidir. Bunun arkasında yatan PKK’nin silahla yapamadığını AKP silah bırakma kılıfıyla millete hazmettirmeye çalışmaktadır. Kiminle imzalanmıştır? İmzayı atan Erdoğan ile Öcalan mıdır?"

'ÖCALAN’A AF, ÖZERKLİK SÖZÜ VERİDLER'

Vural, konuşmasına şöyle devam etti: "PKK’ya paralel KCK devleti oluşturmak, Öcalan’a ve PKK'ya  af ile özerklik sözü verildiği anlaşılmaktadır. Milletin adını,kimliğini, vatan, cumhuriyet, millet kavramlarını değiştirme vardır. AKP, PKK’nın, Öcalan’ın çözüm modelini kabul etmiştir. Bu ihanetin belgesidir.” (Hürriyet)

Çözüm sürecinde kritik viraj: PKK'ya tarihi çağrı!

Öcalan'ın 10 maddesi: Yeni anayasanın temeli mi olacak?

Buldan'dan Arınç'a: Bu arada Bülent Bey'e selamlar!

Terörün Türkiye'ye faturası: 35 bin 576 can gitti, yüzbinlerce kişi göç etti


  http://www.radikal.com.tr/130330913033094

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeter Artık ! - user540655

  Barış sağlanırsa,Kürt-Türk kavgası biterse Mhp'nin ne bir misyonu ne de bir vizyonu kalmayacağı için ''korku açıklamaları'' bunlar !

  vur vur al - user970805

  ne demeli bu adama şimdi...ihanet sizin gibi ikililik yaparak,ötekileştirerek ve sadece seçim zamanlarında kürt kardeşlerim diyerek bu vatana bölmektir,tabi sizin tuzunuz kuru hiç bir gün bir evladınız ölmedi bu kirli savaşta,hep rant olarak size geri döndü bu savaşın getirisi...bırakın barış gelsin,biraz insan olun katkı sağlayın....kimse ölmesin artık....

  Insallah, - guvent

  Ozerklik ve katillere af gibi teklifller edilmemistir...katili affedeni kimse affetmez,30000 vatan evladini katledenleri halkin disinda kimse affedemez.

  İhanet - user808804

  Demokratik cumhuriyet, ortak vatan. Bu mudur ihanet?. Nasıl bir kimyasalın etkisinde bu insanlar.