MHP, Davutoğlu için 1 yıl hapis cezası talep etti

MHP, Davutoğlu için 1 yıl hapis cezası talep etti
MHP, Davutoğlu için 1 yıl hapis cezası talep etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gurbetçilere yazdığı mektup için MHP'den YSK'ya başvuru geldi. MHP başvurusunda mektupların toplatılmasını ve 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.

RADİKAL - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yurtdışında yaşayan 3 milyon Türk vatandaşına 1 Kasım seçimleri için yazdığı mektupla ilgili MHP 'den ilginç bir talep geldi. 

Star gazetesinin haberine göre, MHP, Yüksek Seçim Kurulu'ndan mektupların toplatılmasını ve mektubu yazdığı için Davutoğlu'na 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

"AKILLA, MANTIKLA, SİYASETLE, HUKUKLA..."

MHP'nin başvurusuna dair bilgi veren AK Parti YSK Temsilcisi Şeref Malkoç, MHP hakkında “Bu başvurunun akılla, mantıkla, siyasetle, hukukla zerre kadar alakası yoktur. MHP Genel Merkezinde hiç mi aklı başında bir yönetici yok" yorumunda bulundu.

YSK REDDDETTİ

Yurtdışındaki vatandaşlarımızın oy kullanmasına yönelik MHP Lideri Bahçeli ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu 'ndan da teşviklerin geldiğini belirten Malkoç, “Böyle bir kin veya düşmanlık olabilir mi?" sözleriyle tepki gösterdi. Yüksek Seçim Kurulu'nun MHP'nin başvurusunu 298 sayılı kanuna aykırı bularak reddettiği bildirildi.