MHP Genel Sekreteri Büyükataman: CHP, İhsanoğlu'nu destekleseydi...

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: CHP, İhsanoğlu'nu destekleseydi...
MHP Genel Sekreteri Büyükataman: CHP, İhsanoğlu'nu destekleseydi...
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,"Madem AKP'nin kaybetmesini istiyorlardı, yabancı olmadıkları bir isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyebilirlerdi. Kendilerine Tayyip Erdoğan icazetli Deniz Baykal'ı aday yapanlar kaybetmişlerdir. Son tura İhsanoğlu kalmış olsaydı HDP-AKP ortaklığı gün yüzüne çıkabilecekti" dedi.

RADİKAL- MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Meclis Başkanlığı seçimi sonrası MHP'ye yönelik eleştirilere yazılı açıklamayla yanıt verdi. "Seçimi Tayyip Erdoğan icazetli Deniz Baykal’ı aday yapanlar kaybetmişlerdir" diyen Büyükataman açıklamasında şunları dile getirdi:

' AKP VE CHP 'NİN BİR FARKI YOK'

2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinden alnının akıyla çıkan partimize yönelik yıpratma ve karartma operasyonları malum mihraklarca, Meclis Başkanlığı seçimi bahane edilerek her yönüyle alçakça sürdürülmektedir. Sosyal medya üzerinden öncelikle kendilerine Ülkücü süsü verilen troller başta olmak üzere, köşe yazarları, dolma kalemler, satılık yorumcular çeşitli toplum mühendislikleriyle ülkücü camia üzerinde bir algı operasyonu yapma gayretindedirler. MHP’ye sistemli bir şekilde taarruz edenler bilmedir ki; “Alçak bir yöntem kullanılarak şerefli bir hedefe ulaşılmaz. Türk milletinin derdini kendine dert etmeyen, Türk milletinin endişesini yüreğinde hissetmeyip, Türk milletiyle kederde, tasada, neşe ve kıvançta bir olmayan AKP ve CHP’nin bizim için birbirinden hiçbir farkı yoktur.

'ERDOĞAN İCAZETLİ BAYKAL'I ADAY GÖSTERENLER KAYBETTİ' 

TBMM Başkanlığı seçimleri neticelenmiş AKP’nin adayı partisinin oylarıyla 4. turda seçilmiştir. Milliyetçi Hareket sürecin başından itibaren partimizin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Bey’i desteklemiştir. Ancak malum medya ve Türkiye siyasetini yönetip yönlendirmek isteyen bazı gruplar algı simsarlığına müracaat ederek AKP adayını desteklediğimiz gibi bir anlayışı yaymaya gayret etmektedirler.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu MHP’nin çatı adayıydı. Ancak CHP daha önce CHP’nin önerisiyle mutabakata vardığımız bu ismi desteklemek yerine seçimin akabinde koşa koşa Tayyip Erdoğan ile görüşmeye giden Deniz Baykal’ı aday göstermiştir. Madem AKP’nin kaybetmesini istiyorlardı, yabancı olmadıkları bir isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyebilirlerdi.
Bunu yapmak yerine kendilerine Tayyip Erdoğan icazetli Deniz Baykal’ı aday yapanlar kaybetmişlerdir.

'SUÇLANMASI GEREKEN İSİM KILIÇDAROĞLU'DUR
CHP, MHP’nin siyasetini sorgulayacağına “Ailece HDP’ye oy verdik.” diyen Genel Başkan Yardımcısı’nı sorgulamalıdır. Seçimin hemen ardından koşa koşa Tayyip Erdoğan’a giden Deniz Baykal’ı sorgulamalıdır. Tüm bunları yok sayarak MHP Genel Başkanı’nı ve MHP’yi suçlamak ahlaksızlıktır. Devlet Bahçeli Başbakan olsun, diyerek -kendince- haddi olmadığı hâlde koltuk bahşetme cüretinde bulunabilen Kemal Kılıçdaroğlu suçlanması gereken isimdir. Cumhurbaşkanı yapmak istediği kişiye Meclis başkanlığı seçiminde oy vermemek nasıl bir psikolojinin ürünüdür?

AKP- HDP ORTAKLIĞI ORTAYA ÇIKATACAKTI

Tüm Türkiye şunu bilmelidir ki CHP Milletvekilleri TBMM Başkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermiş olsaydı ve son turda İsmet Yılmaz ile Ekmeleddin İhsanoğlu kalmış olsaydı HDP-AKP ortaklığı gün yüzüne çıkabilecekti. Çünkü Meclis Başkanlığını kaptırmak istemeyen örtülü AKP-HDP koalisyonu panikleyecek ve ortaklıklarını alenileştirmek zorunda kalacaktı.
Şimdi tüm Türk milletinden ricamız şudur ki ulusal basının kalemşörlerine, yandaş basının karalamalarına kulaklarını tıkayıp kendileri bir sonuca varsınlar. Deniz Baykal-Erdoğan görüşmesi, CHP’nin 'çatıya adayı' Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklememesi, HDP’nin PKK’nın uzantısı olduğu gerçeği bağlamında tüm süreçleri değerlendiriniz.