MHP: HDP saldırılarında hedef MHP'dir

MHP: HDP saldırılarında hedef MHP'dir
MHP: HDP saldırılarında hedef MHP'dir
HDP'ye yapılan saldırılara ilişkin bir açıklama da MHP'den geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, "HDP'ye yönelik saldırılarda hedef MHP'dir" dedi.

RADİKAL - Bir televizyon programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, saldırılarda hiçbir şekilde MHP'nin ve ülkücülerin yer almadığını dile getirdi. Daha önce AKP hükümetinin paralı grupların eline sembolleri olan 3 hilali vererek saldırı organize ettiğini belirten Topçu, "Bütün vatandaşların can ve mal güvenliğinden sorumlu olan hükümettir. Bu saldırılarda bir sorumlu aranıyorsa bu iktidardır" dedi.

PARTİ ÜYELERİMİZ SALDIRMIYOR

"HDP'ye yönelik saldırılarda hedef MHP'dir" diyen Topçu, "Bu saldırılarda bizim partililerimiz yok. Ülkücü gençliğin ya da partililerimizin böyle bir saldırının içinde olması mümkün olamaz" diyen Topçu, "Ülkücü gençlik ne yaptığını biliyor. Birtakım sosyal sorumluluk projeleri içerisindedirler. Kendi sorumluluğu içerisinde hareket ettiğini herkes biliyor. Bunları yapanlar böyle eylemlerde bulunanlar arasında ne ülkücü milliyetçi gençlik vardır ne de bizim parti üyelerimizden birisi vardır. Böyle bir saldırı içinde yer alırlarsa parti ile bağı kesilir. AKP hükümetinin günümüz siyasetini ne hale düşürdüğünü milletimizin görmesi gerekiyor. İnanın şu halde vatandaşlar resmi çok net görüyorlar. Milliyetçi bir tabana sahip olan MHP'nin söylemlerinden medet umar hale geldiler. AKP hükümeti yüzde 40'ın altına düştükçe nerelere saldırabiliriz diye panik içinde saldırıyor" diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, önceki gün partisinin Urfa mitinginde MHP'ye çağrıda bulunarak, "saldırıların arkasında olup olmadıklarını" açıklamasını istemişti. 

AKP Mersin milletvekili adayı Muhsin Kızılkaya da "HDP'ye yapılan saldırılar AKP'ye yapılmış saldırılardır" açıklamasında bulunmuştu.

Arınç: HDP'ye saldırı bir provokasyon

Cumhurbaşkanlığından HDP'ye yönelik saldırılara kınama

HDP'li Beştaş: Seçime kan bulaştı

Başbakan Davutoğlu'ndan HDP'ye saldırı açıklaması

Yalçın Akdoğan HDP'ye saldırıları değerlendirdi

Demirtaş'tan saldırı açıklaması: Daha coşkulu, daha moralli olacağız

Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü