MHP: HDP saldırılarında hedef MHP'dir

MHP: HDP saldırılarında hedef MHP'dir
MHP: HDP saldırılarında hedef MHP'dir
HDP'ye yapılan saldırılara ilişkin bir açıklama da MHP'den geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, "HDP'ye yönelik saldırılarda hedef MHP'dir" dedi.

RADİKAL - Bir televizyon programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, saldırılarda hiçbir şekilde MHP'nin ve ülkücülerin yer almadığını dile getirdi. Daha önce AKP hükümetinin paralı grupların eline sembolleri olan 3 hilali vererek saldırı organize ettiğini belirten Topçu, "Bütün vatandaşların can ve mal güvenliğinden sorumlu olan hükümettir. Bu saldırılarda bir sorumlu aranıyorsa bu iktidardır" dedi.

PARTİ ÜYELERİMİZ SALDIRMIYOR

"HDP'ye yönelik saldırılarda hedef MHP'dir" diyen Topçu, "Bu saldırılarda bizim partililerimiz yok. Ülkücü gençliğin ya da partililerimizin böyle bir saldırının içinde olması mümkün olamaz" diyen Topçu, "Ülkücü gençlik ne yaptığını biliyor. Birtakım sosyal sorumluluk projeleri içerisindedirler. Kendi sorumluluğu içerisinde hareket ettiğini herkes biliyor. Bunları yapanlar böyle eylemlerde bulunanlar arasında ne ülkücü milliyetçi gençlik vardır ne de bizim parti üyelerimizden birisi vardır. Böyle bir saldırı içinde yer alırlarsa parti ile bağı kesilir. AKP hükümetinin günümüz siyasetini ne hale düşürdüğünü milletimizin görmesi gerekiyor. İnanın şu halde vatandaşlar resmi çok net görüyorlar. Milliyetçi bir tabana sahip olan MHP'nin söylemlerinden medet umar hale geldiler. AKP hükümeti yüzde 40'ın altına düştükçe nerelere saldırabiliriz diye panik içinde saldırıyor" diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, önceki gün partisinin Urfa mitinginde MHP'ye çağrıda bulunarak, "saldırıların arkasında olup olmadıklarını" açıklamasını istemişti. 

AKP Mersin milletvekili adayı Muhsin Kızılkaya da "HDP'ye yapılan saldırılar AKP'ye yapılmış saldırılardır" açıklamasında bulunmuştu.

Arınç: HDP'ye saldırı bir provokasyon

Cumhurbaşkanlığından HDP'ye yönelik saldırılara kınama

HDP'li Beştaş: Seçime kan bulaştı

Başbakan Davutoğlu'ndan HDP'ye saldırı açıklaması

Yalçın Akdoğan HDP'ye saldırıları değerlendirdi

Demirtaş'tan saldırı açıklaması: Daha coşkulu, daha moralli olacağız

Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü


 


  http://www.radikal.com.tr/136059613605967

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  seçim yaklaştıkça - user1077937

  ülke mixerle karıştırılıyor, mhpnin bunu yapacağına kimse inanmıyor

  Ne yaptigini bilen sosyal sorumluluk sahibi ulkucu - umut481

  Zuhal Topcu'nun kafasinda cok fantastik bir ulkucu tanimi var. Bu sadece secim zamani olan bir sey degil, kuruluslarindan beri ulkucu gencligin en buyuk icraatlari "karsit goruslu" ogrencilere saldirmak, universiteleri kendinden olmayanlara zindan etmek, Polat Alemdar'lik, mafyacilik. Baskalarina suc atmadan once MHP nin bu gercekle yuzlesmesi gerek.

  Tebrikler - user978640

  MHP ye tebrikler, provokatörlerin finansörlerinin Allah Teala yuvalarını başlarına yıksın

  Katilmiyorum! - user395405

  Sayin Zuhal hanim soylediklerinde bu olay icin hakli dahi olsa MHPli gencligin yaptigi irkciliga yonelik taskinliklari bilmeyen yok. MHPli degiller diyorsaniz biraz sosyal medyada kendi gencliginizi takip ediniz derim.

  Papua Yeni Gine Başbakanından açıklama; HDP'ye yapılan saldırılar aslında bize yapılıyor. - user933654

  Bu ülkede Kürtler her şeyi olabilirler ama kürt olamazlar.Görünüşe göre HDP' de her türlü saldırıya uğrayabilir ama kendi mağdur olamaz.Kendi partilileri yaralanır hatta ölür yeri geldiğinde linç edilir ama mağdur olamaz başkaları onlar üzerinden mağdur edilmek istenmiştir. Bu saçma düşünceler bile bunları söyleyenlerin ne kadar kibirli ve hastalıklı düşünce yapısına sahip olduklarını gösteriyor. Kendilerinin ayağı taşa takılsa mağdur olduk demeyi iyi bilirler ama.

  mağdur kim - user397066

  Saldırın hedefi MHP, saldırının hedefi AKP. Dayağı,ölümü, yaralanmayı yaşayan HDP, mağdur onlar. Şu dünyada bir mağdur olmadın ya ...

  Hedef MHP, Zanlı HDP'li olacak - Sanasoranoldumu

  Hükümet konuyu araştırıyoruz, soruşturuyoruz yalanlarına başladı... Göreceksiniz ki, MİT tarafından görevlendirilmiş PKK sempatizanları olayı organize etmiş olacaklar, bir ihtimal de bu PKK sempatizanlarının MHP'li görünümlü olması... Hükümet böylece HDP'yi "kendi kendine saldıran terörist" veya "ülkede kan dökülmesini isteyen ülkücüler" olarak lanse ederek sözüm ona oy devşirecek... Bu ülke halkı, "Suriye'den Türkiye'ye iki, üç tane füze atarız, savaş bahanesi yaratırız" diyen MİT Başkanının ve hükümetin neler yapabileceğini unutmadı...