MHP, HDP'ye saldırı nedeniyle Hande Yener konserini iptal etti

MHP, HDP'ye saldırı nedeniyle Hande Yener konserini iptal etti
MHP, HDP'ye saldırı nedeniyle Hande Yener konserini iptal etti
Mersin Büyükşehir Belediyesi, HDP binalarına yönelik bombalı saldırı sonrasında Hande Yener'in vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu. MHP'li belediyeden yapılan açıklamada, "Huzurumuzu daha da bozmaya yönelik bu tür saldırıları nefretle kınıyor, halkımızı itidale davet ediyoruz" denildi.

RADİKAL - MHP ’li Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adana ve Mersin’de HDP binalarına yapılan saldırılar nedeniyle Hande Yener’in sahne alacağı gençlik konserinin ertelendiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Adana ve Mersin HDP binalarına yapılan provokasyona yönelik saldırılar nedeniyle 18 Mayıs 2015 tarihinde ( bugün ) düzenlediğimiz Gençlik Konseri (Hande Yener) herhangi bir kargaşaya yol açılmaması düşüncesiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Böylesine müessif olaylar huzura susamış ülkemizde maalesef kaos çıkarma gayreti içerisinde olanların değirmenine su taşıması anlamına gelmektedir.

Bu tür menfur saldırılara karşı herkesin, her kesimin uyanık olması, oynanmak istenen oyunlara alet olmaması en büyük temennimizdir. Olaylarda yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bin yıllık kardeşliğimizi yok etmeye, huzurumuzu daha da bozmaya yönelik bu tür saldırıları nefretle kınıyor, halkımızı itidale davet ediyoruz."


  http://www.radikal.com.tr/136072113607212

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halklar bir bütün! - ron

  bu ruh, bizi kurtaracaktır. cumhuriyet tarihinde halkların bu kadar birlik olduğu başka bir zaman yoktur. herkes faili biliyor. MHP'nin olası başka provokasyonlara karşı önlem alması değerlidir. HDP'yi durdurmak için yapılacak çalışmaları Fuat Avni yazdı. Ancak Fuat Avni'nin "bunları yapanları açıklayacağım" sözünü bekliyoruz.

  Sağduyu - user978640

  Sağ duyu galip gelmiş, MHP ye tebrikler, HDP ye geçmiş olsun