MHP ilçe başkanı, AK Partili çıktı

MHP ilçe başkanı, AK Partili çıktı
MHP ilçe başkanı, AK Partili çıktı
CHP üyelerinin istemleri dışında AK Parti'ye üye yapıldıkları yönündeki tartışmaların ardından, Kayseri'de MHP Tomarza İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Köse'nin de AK Parti üyesi yapıldığı ortaya çıktı.

KAYSERİ - Parti merkezinde basın toplantısı yapan MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke, AK Parti ’nin üye sayısını arttırmak için bir işportacı görünümünde kentteki pazar yerlerinde stant açtığını öne sürdü.

Eke, "İnsanları psikolojik baskı altında üye yapmaya soyunmuşlardır. Biraz da öteye giderek, başka siyasi partilerde resmi görevli olanları da hileli bir şekilde üye yapmışlardır. Bunlardan biri de Tomarza İlçe Başkanımız Mustafa Köse’dir" dedi. Köse’nin iradesi dışında sahte imzası kullanılarak üye yapıldığını ve bu durumun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı sayfasında ortaya çıktığını anlatan Eke, " AKP yöneticileri bu kepazelikten vazgeçmelerini söylüyorum. Bu bir hak ihlalidir" diye konuştu.

"15 YILDIR MHP’DEYİM"
Kayseri’nin Tomarza İlçesi’nde yaklaşık 2.5 yıldan bu yana MHP İlçe Başkanı olarak görev yaptığını dile getiren Mustafa Köse, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Köse, 1998’den itibaren Ülkü Ocakları başta olmak üzere partinin değişik kademelerinde görev aldığını anlatırken "AKP üyesi olarak göründüğüme inanamadım. Şaşırdım. Ama bu konuda gerekli girişimlerde bulundum" diye konuştu.

DHA - Cafer ZENGİN