MHP ile AKP arasında seçim TIR'ı krizi

MHP ile AKP arasında seçim TIR'ı krizi
MHP ile AKP arasında seçim TIR'ı krizi
İzmir'de MHP Buca İlçe Başkanlığı'nın seçim çalışması için Çevik Bir Meydanı'na park ettiği TIR'ı AKP'liler kaldırtmak isteyince gerilim yaşandı.

İZMİR -  MHP Buca İlçe başkanlığı, üzerinde Genel Başkan Devlet Bahçeli ile milletvekili adaylarından Senem Kılıç'ın fotoğraflarının bulunduğu TIR'ı, seçim çalışması için Çevik Bir Meydanı'na park etti. TIR'ın burada bulunmasına itiraz eden Ak Parti üyeleri ise önce seçim kuruluna itiraz etti, ardından da kaymakamlıktan TIR'ın kaldırılmasını talep etti. Ak Parti üyeleri, son olarak, bir başka seçim aracını, aynı meydana getirdi. MHP ile Ak Parti arasında krize neden olan olay, ilçe yöneticilerinin kaymakamlıktan yasal izin aldıklarını gösteren belgeyi sunmaları üzerine sona erdi. 

OKTAY VURAL'DAN TEPKİ

Yaşanan kriz üzerine MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural da, Çevik Bir Meydanı'na geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Vural, ilçe başkanıyla aldıkları izni gösterdi. Yaşananlara tepki gösteren Vural, şöyle dedi; "Bizim seçimlerde kıt kaynaklarımız var, öyle havuzumuz yok. Bu kaynakları idareli kullanmak lazım. Seçim bürosu açmak maliyetli. Buca'da da salı gününe kadar park için izin almışlar. Kaymakamdan izin alınmış. AKP şikayetlere başlamış. Seçim kurulu, son 10 günde devreye girer. Bundan sonra kendileri LED sistemli TIR getiriyorlar. Her yerde baskı, yıldırma, sindirme. Sadece MHP'den korkuyorlar. Mersin'de, milletvekilinin önü kesiliyor. Koray Aydın'ın, Trabzon meydanında seçim otobüsü var. Zabıtalar, emniyet gelip kaldırmaya çalışıyor. Bundan önce AKP'nin vardı. Hiçbir hakları yok." 

'ZORBALIKLA KARŞI KARŞIYAYIZ'

İzmir'e yaşananların yakışmadığını da anlatan Vural, "İzin alınmış ona baskı yapmak, bürokrata baskı yapmak, burası zorbalık rejimi değil ya. Bir zorbalıkla karşı karşıyayız. Eğer bir dertleri varsa, ilçe başkanlarına söyler. Bu TIR, kimi rahatsız edecek ya. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz. Her yerde varsınız maşallah MHP'den ürküyorlar" diye konuştu.
DHA - Taylan YILDIRIM