MHP ilk görüşmede koalisyona kapıyı kapattı

MHP ilk görüşmede koalisyona kapıyı kapattı
MHP ilk görüşmede koalisyona kapıyı kapattı
AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle yaptığı görüşmede Bahçeli'nin bir koalisyon içinde yer almayacaklarını söylediğini aktardı.

RADİKAL - AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'yle yaptığı koalisyon görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Bahçeli'nin kendisine 'bir koalisyon içinde yer almayacaklarını' söylediğini aktardı. Davutoğlu görüşme için, "7 Haziran'dan itibaren birçok vesileyle gündeme getirdiği şekliyle hükümet ortaklığında bulunmama tarzında bir yaklaşım içinde olduklarını bir kez daha teyiden ifade ettiler" dedi.

Davutoğlu'nun aktardığına göre, Bahçeli, 7 Haziran seçimleriyle ilgili olarak seçmenin kendilerine muhalefet görevi verdiğini düşündüğünü ve bir koalisyon seçeneğinde yer almayı düşünmediklerini söyledi.

Başbakan, AKP ve MHP heyetleri arasındaki görüşmenin ise devam edeceğini söyledi ve şöyle devam etti:

"Bundan sonraki görüşmeler çerçevesinde hem arkadaşlarımız arasında, hem ihtiyaç duyulması halinde Sayın Bahçeli'yle bayram sonrasında ikinci bir görüşme için de tekrar bir araya gelme imkanımız var. Bunun da her an gerçekleşebileceği konusunda da mutabık kaldık."