MHP kendi 'ucube' kavgasını buldu!

MHP kendi 'ucube' kavgasını buldu!
MHP kendi 'ucube' kavgasını buldu!
MHP'de genel başkan adayı Seyfi Şahin'in, "Anıtkabir'e kubbe dikeceğiz" açıklamasına kendi memleketi Kayseri'deki MHP İl Başkanı tepki gösterdi: Ucube açıklamalar!

KAYSERİ - MHP genel başkan adayı Seyfi Şahin’in, genel başkan seçilmesi halinde ilk seçimde MHP’yi iktidara taşıyacağını iddia ederek, "Anıtkabir sütunlarının üzerine kubbe koyacağız. Atatürk ’ün mezarına ’Ruhuna Fatiha’ yazacağız" açıklamasına MHP Kayseri İl başkanı Mete Eke tepki gösterdi. Eke, partisinin Kayseri eski milletvekili Seyfi Şahin’in açıklamalarını ’ucube’ olarak değerlendirip, Şahin’i yaşadığı Kayseri’de hiçbir delegenin desteklemediğini söyledi.
MHP İl Başkanı Mete Eke, partinin 10’uncu Büyük Kurultayı yaklaşırken çok sayıda adayın çıkmasının, MHP’nin zenginliği açısından sevindirici olmakla beraber, çeşitli gazete ve televizyonlara yapılan açıklamaların hem Milliyetçi Hareket Partisi camiasını, hem ülkücüleri hem de Türk kamuoyunu düşünceye sevk ettiğini dile getirdi. Eke yaptığı açıklamada Şahin’i hedef alarak, "Kayseri’de oturan adaylardan Seyfi Şahin’in, yaptığı bir açıklamadaki, ’Anıtkabir’in sütunlarına kubbe yaptıracağım, Atatürk’ün ruhu için Fatiha tabelası yazdıracağım’ sözleri manasız ve maksadını aşan sözlerdir. Bu gibi ifadeler, şahsi ifadeleri olup, partimizin hiçbir yetkilisi tarafından düşünülen, konuşulan, sarf edilen sözler değildir. Devlet büyüklerimizi rahmet ve şükranla anmak her Türk vatandaşının asli görevi iken çeşitli spekülasyonlara yol açacak ifadelerde bulunmak, doğru değil kesinlikle kabul edilir bir yönü yoktur. Çeşitli illeri gezerek bir takım ucube açıklamalar yapan Seyfi Şahin’i kendi yaşadığı Kayseri’deki hiçbir üst kurul delegasyonu desteklememekte, bu sebepten olacak ki bu tip açıklamaları da Kayseri dışında yapmaktadır. Bulunduğu şehrin delegasyonun desteğini almadan aday olmak hangi akla hizmet, o da düşündürücüdür” dedi. (DHA)