MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi
MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi
Başkanlık sistemine karşı çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli "Erdoğan da başkanlık hayali görmesin" dedi. Rusya'nın IŞİD petrolü iddialarıyla ilgili ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek veren Bahçeli "MHP, Moskova'dan yapılan delilsiz ispatsız saldırılar üzerinden siyaset yapamaz" dedi.

RADİKAL-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Parti içi muhaliflere "Bu can bu tende olduğu müddetçe Türk düşmanlarına ve MHP üzerinde hesap yapan çevrelere asla ama asla izin vermeyecek, imkan tanımayacağım" mesajı veren Bahçeli, uçak krizi ile ilgili Rusya'yı eleştirdi. Bahçeli, Rusya'nın IŞİD petrolü iddialarıyla ilgili ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi. 

'Aslında Davutoğlu zor bir durumdadır. Davutoğlu davul boynundayken tokmağın sarayda olmasına nasıl tahammül ediyor?'' diye soran Bahçeli konuşmasında şunlara vurgu yaptı:

Türkiye’nin ana gündemi kesinlikle başkanlık değildir. Ülkemizin hassasiyeti ile daha fazla oynanmamalıdır. 'Cumhurbaşkanı başka telden Başbakan başka telden konuşursa ilerleme gösteremeyiz' diyen Erdoğan, Ahmet Davutoğlu’na aba altından sopa göstermiştir.

Erdoğan, başbakanken de cumhurbaşkanıyken de çift başlılıktan şikayetçidir. Çünkü sözünden başka söz söylenmesini kaldıramamaktadır. Devleti aile şirketi gibi yönetmek istemiştir. Her gittiği devletin yönetim sistemine özenmiştir. ABD’ye gidip onların sistemini övmüştür, Meksikaya gidip yine Meksika’daki sistemi övmüştür, Fransa ziyaretinde ise Fransız tarzı başkanlık sistemini övmüştür. Allah’ta şu sıralar Kuzey Kore’ye gitmemiştir yoksa Türkiye’nin geleceği kapkara olmaktan kurtulamayacaktır. Erdoğan ne yapmaya çalışmaktadır? Bu milletin yegane derdi Erdoğan’a koltuk imal etmek midir? Peki Erdoğan başkan olduktan sonra krallık ilan etmeyeceğine kim garanti verebilir. Oğlunu ikinci Erdoğan olarak tahta geçirmeyeceğine kim garanti verecektir. Türkiye’nin yeni Putin’i yavaş yavaş oluşmaktadır.

Yeni bir sisteme değil, milli yönetime ihtiyaç var. Aslında Davutoğlu zor bir durumdadır. Davutoğlu'nun, Erdoğan'ın baskı ve dayatması altında dirayet göstermesi pek mümkün olamamıştır. Davutoğlu neyden korkmaktadır? 1 Kasım'dan bu tarafa önemli meselelerde Davutoğlu gecikmeli ortaya çıkmıştır. Davutoğlu davul boynundayken tokmağın sarayda olmasına nasıl tahammül ediyor? Türkiye'nin ana gündemi kesinlikle başkanlık değildir. Erdoğan tek adam tek bilen tek karar veren olmak için yanıp tutuşmaktadır.

''ERDOĞAN'IN KRALLIK TALEP ETMEYECEĞİNİ KİM GARANTİ EDECEKTİR?''

Partili cumhurbaşkanı önerisi işin bir başka trajik kısmıdır. Yeni Türkiye eskinin makyajlanmış hali mi olacaktır? Partili cumhurbaşkanı nereden çıkmıştır? Erdoğan'ın bundan sonra krallık talep etmeyeceğini kim garanti edecektir? Damat bakan olduktan sonra evladın da ikinci Erdoğan olarak tahta geçmesi nasıl engellenecektir?

''TÜRKİYE'NİN PUTİN'İ YAVAŞ YAVAŞ DOĞMAKTADIR''

Türkiye'nin yeni bir Putin'i yavaş yavaş doğmaktadır. Davutoğlu'nun Medvedev'e talip olması işin bir başka yanıdır.

MOSKOVA-ANKARA GERGİNLİĞİ

Rusya’dan komşuluk hukukunu baltalamaya yönelik açıklamalar arka arkaya gelmektedir. Rusya saldırgan bir politikanın tarafındadır. Rus yetkililer her fırsatta gerilimi artırıyor. Putin ve adamlarının dili sivri ve zehirlidir. Putin yönetimi ilişkileri iyice germektedir. Erdoğan’ın Putin’e seslenerek mallarımızı alsan ne olur almasan ne olur sözleri sanal bir gösteriştir. Ateşe körükle gitmek kimsenin yararına değildir diyen de Erdoğan’dır. Ülkemiz kullandığı doğalgazın yarısından fazlasını Rusya’dan almaktadır. Rusya önde gelen gaz tedarikçimizdir.

BOĞAZ'DAN FÜZELİ GEÇİŞ GERİLİ

Bu sorumsuz ve ahlaksız bir teşebbüstür.

IŞİD PETROLÜ İDDİASI

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’deki IŞİD militanlarının finansal ve mali kaynaklarını medyanın huzurunda açıklamıştır. Bu kapsamda Erdoğan ve ailesinin, Suriye’de IŞİD’in elinde olan petrol yataklarından yapılan yasa dışı petrol sevkiyatıyla doğrudan ilişkili olduğu iddia edilmiştir. IŞİD petrolünün binlerce tankerden oluşan canlı boru hattıyla üç güzergahtan Türkiye’ye ulaştığı söylenmiştir. ABD ise, Türkiye’nin IŞİD’le petrol kaçakçılığı yaptığı iddialarını direk olarak reddetmiş, bu konuda destekleyici kanıt yoktur demiştir. Her ne kadar tasvip etmesek de, her ne kadar Cumhurbaşkanlığını tartışmalı bulup şaibeli sicilini bilsek de, Rusya Devlet Başkanı’nın sözlerine bakarak Erdoğan’ı ve ailesini petrol kaçakçısı olarak görmemiz eşyanın tabiatına aykırıdır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın bu kadar aşağılanması, terör örgütleriyle ticaret yapar gösterilmesi milli gururumuzu incitmiş, devletimizin saygınlığını gölgelemiştir. Enerji Bakanlığına saray paraşütüyle inen saraylı damat da boş durmamalı kayın pederini ahlaken yalnız bırakmamalıdır.

MHP'SİZ SİYASET VATANSIZ TÜRK DEMEKTİR''

MHP'siz siyaset Türk'süz vatan demektir. MHP'siz siyaset vatansız Türk demektir. Henüz söylenmemiş sözlerimiz vardır. Henüz kırılmadık umudumuz vardır. Mücadelemiz son nefese kadar sürecektir.

''BU CAN BU TENDE OLDUĞU MÜDDETÇE...''
Bu can bu tende olduğu müddetçe Türk düşmanlarına ve MHP üzerinde hesap yapan çevrelere asla ama asla izin vermeyecek, imkan tanımayacağım.