MHP'de 'aksaçlılar' devrede

MHP'de 'aksaçlılar' devrede
MHP'de 'aksaçlılar' devrede
MHP'de 1 Kasım'da alınan sonuçtan memnun olmayan muhalif gruplar kongrenin toplanması ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin karşısına çıkacak aday arayışını sürdürürken, MHP Genel Merkezi kongre endişesi taşımıyor.

RADİKAL - Ülkücü hareket içinde geçmişte önemli görevler üstlenen ‘aksaçlılar’ın 1 Kasım yenilgisi sonrası devreye girdiği belirtiliyor. Parti içinde aksaçlılar, Ülkü Ocakları kadroları, eski ve yeni milletvekillerinin de içinde bulunduğu grupların Meral Akşener ve Sinan Oğan’ın yanı sıra Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı da ikna etmeye çalıştığı öne sürülüyor.

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre, bu üç isim sessizliğini korurken, kulislerde Akşener’in yaptığı görüşmeler sonucunda önümüzdeki günlerde bir açıklama yaparak adaylık yarışına girebileceği iddia ediliyor. Partinin gidişatından rahatsız olarak çıkışta bulunan ancak diğer adaylara destek de verebilecek kişiler arasında Süleyman Sazak, Musavvat Dervişoğlu, eski Edirne İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın’ın isimleri geçiyor. Partinin aksaçlılar grubunda yer alan Sadi Somuncuoğlu’nun da bazı Türk Ocaklı isimlerle birlikte çalışma yaptığı belirtiliyor. Daha önce Bahçeli’ye karşı aday olan, bin oyla Trabzon’da milletvekilliğini kaybeden Koray Aydın’ın ise nasıl bir tavır sergileyeceği henüz net değil.

OCAK'TAN KESİN TAVIR

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, eleştirilere hedef olan Bahçeli’ye destek vererek, “Liderimiz, büyüğümüz, şanımız, şerefimiz, namusumuz, onurumuz, Partimizin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir. Davamıza ve liderimize, sadakatimiz, samimiyetimiz, bağlılığımız her zamanki gibi en üst düzeyde olacaktır. Bu düstura aykırı hareket edenlerin feriştahına taviz vermeyeceğiz. Tavrımız net ve sert olacaktır!” dedi.