MHP'de Koray Aydın da sahneye çıkıyor

MHP'de Koray Aydın da sahneye çıkıyor
MHP'de Koray Aydın da sahneye çıkıyor
Eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın da adaylığını açıklıyor.Aydın, cumartesi Bahçeli'ye kongreyi toplama çağrısı yapacak. Daha önce de Selim Kaptanoğlu ile Sinan Oğan adaylık açıklaması yapmıştı.

MHP’de muhalif kanat kongreyi toplamak için çalışmalarını sürdürürken daha önce Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye rakip olan eski TBMM Başkanvekili Koray Aydın bir kez daha adaylığını koyuyor. Aydın, cumartesi Bahçeli’ye kongreyi toplama çağrısı yapacak. Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre önce tüzük kongresi çağrısı yapacak olan Aydın, adaylığının ise bu kongre sonrasına ilişkin bir süreç olduğunu ifade edecek. Aydın, MHP Genel Merkezi’nden yapılan, “kendi seçim bölgesi Trabzon’da milletvekilliğini kaybeden biri genel başkanlığa hangi yüzle aday olacak” şeklindeki eleştirileri ise MHP’nin Türkiye genelinde aldığı sonuçlarla açıklayacak. Aydın, MHP’nin yerel bölgelerde değişen dengelerle değil, genel merkezin izlediği politikalar sonucu Türkiye genelinde kan kaybı yaşadığını, bölgesinde sevilen bir çok ismin milletvekili seçilememesine vurgu yapacak.
Bu arada aralarında eski milletvekili, il başkanı ve ocak başkanı bulunan bir grup ülkücü Bahçeli’ye karşı bildiri yayımladı. Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Kurultayın toplamasındaki gecikmenin ülkücü hareketin birliği ve dirliği ile ülkücü kardeşlik hukukun yaşatılmasına hizmet etmeyeceği aşikardır. Biz dile getirdiğimiz inanç, düşünce ve duygular çerçevesinde; ülkücü hareketin birliği ve dirliğini görünür kılacak kurultayın toplanma çalışmalarına Genel Başkanımızın öncülük etmesini temenni ediyor ve bunun yapılması gerekenlerin ilk adımı olduğuna dair inancımızı ülkücü kamuoyuna ilan ediyoruz.”

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

SİNAN OĞAN HALA ÜYE DEĞİL
Öte yandan yargı süreci tamamlanmadığı için Sinan Oğan’ın hâlâ MHP üyesi olmadığı öğrenildi. MHP Genel Merkezi’nin Yargıtay Cumhurbaşsavcılığı ile yerel mahkemeye itiraz yazılarını gönderdiği ve yargı sürecinin hâlâ devam ettiği için Oğan’ın üyelik işlemlerinin hayata geçirilmediği bildirildi. MHP’nin mahkeme kararına itiraz yazısında 2007’de CHP’li Mustafa Sarıgül ile 2012’de MHP’li Yusuf Ziya İrbeç’in ihraç kararlarındaki gerekçelere dayanarak, kararın hukuka uygun olmadığı vurgulandı.

MHP'de '3 silahşörler' taktiği!

İKİ İSİM ADAYLIK AÇIKLAMASI YAPTI AMA...

Daha önce  MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alpaslan Türkeş'in doktoru Selim Kaptanoğlu ve Iğdır Milletvekili Sinan Oğan kurultay çağrısı yapıp adaylık açıklaması yapmıştı. Eski Bakan Meral Akşener'in ise kurultaya ilişkin 30 Kasım'da açıklama yapacağı belirtiliyor.

Meral Akşener, 30 Kasım'da basın toplantısı düzenleyecek

Bahçeli'ye 3. Türkeş darbesi: Kızı Oğan'a destek verdi!