MHP'de kritik eşik aşıldı, muhalefet yeterli imzayı topladı

MHP'de kritik eşik aşıldı, muhalefet yeterli imzayı topladı
MHP'de kritik eşik aşıldı, muhalefet yeterli imzayı topladı
MHP'de genel başkanlığa aday olan Koray Aydın, Sinan Oğan ve Meral Akşener yeterli imzayı topladı. İmzalar teslim edildikten sonra top Devlet Bahçeli'de olacak...

RADİKAL - MHP’de muhalifler “ortak harekât planı” hazırladı. Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener, ayrı ayrı topladıkları imzaları yeni yıla kadar genel merkeze verecek ve ocak ayında kongrenin toplanmasını isteyecek. Habertürk gazetesinin haberine göre muhaliflerin 300 imzayı buldukları belirtiliyor.

Bir süre daha imza toplayacak olan muhalifler, önceden kararlaştırdıkları gibi 20 Aralık yerine daha ileri bir tarihte imzaları genel merkeze teslim edecek.

Muhalifler, MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli ve genel merkezin, kongrenin toplanmaması yönünde tavır almasını yüksek olasılık olarak değerlendiriyor ve imzalar genel merkeze verildikten sonra da kongre çağrısı yapılmasını beklemiyor.

Muhalifler, ocak ayı içinde 15 günde kongre çağrısı yapılmazsa mahkemeye başvuruda bulunacak. Başvuruda, genel merkezin görevini yerine getirmediği tezine dayalı olarak üst kurul delegelerinden oluşacak 5 kişilik bir “kayyum” listesi mahkemeye sunulacak.

Mahkemeden, partinin başına bu kişilerin atanması ve kongrenin toplanması talebinde bulunulacak.