MHP'de muhalefet için bir ihtimal daha var

MHP'de muhalefet için bir ihtimal daha var
MHP'de muhalefet için bir ihtimal daha var
MHP'nin 1 Kasım'da aldığı sonuçların ardından harekete geçen parti içi muhalefetin Koray Aydın'ın  genel başkanlığı seçeneği üzerinde durduğu da öğrenildi. Parti kulislerinde eğer Meral Akşener, Bahçeli'nin karşısında aday olmazsa Koray Aydın'ın muhalefet adayı olabileceği ifade ediliyor.

RADİKAL - 1 Kasım seçimlerin de Trabzon’dan yeniden milletvekili seçilemeyen Koray Aydın’ı, seçimlerden sonra pek çok muhalifin arayıp  kendisine “genel başkanlık” teklifinde bulunduğu belirtilirken Aydın’ın ise gelen telefonların ardından “nabız” yokladığı ileri sürüldü. MHP'de Aydın’ın görüşmeler sonrasında teşkilatın nabzına göre tavır alacağına da dikkat çekiliyor. Öte yandan muhalif kanadın üzerinde durduğu bir başka isim olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın ise  “sonuçlardan rahatsızlık duysa da başkanlık yarışına soğuk baktığı” ifade ediliyor.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre, MHP’nin 2012 yılının Kasım ayında gerçekleştirdiği 10. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Devlet  Bahçeli’nin rakibi olarak karşısında yer alan ve o kurultayda, 441 oy alan eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın adı, parti içi muhalefette yeniden “genel başkan adayı” olarak geçiyor.

AYDIN DA RAHATSIZ

1 Kasım seçimlerinin ardından suların durulmadığı MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “olağanüstü kurultayı” toplamaması halinde, “partinin giderek güç kaybedeceğini” düşünen muhaliflerin Koray Aydın seçeneğini de gündemde tuttuğu ileri sürüldü.

Aydın’ın da sonuçlardan rahatsız olan parti teşkilatı yöneticileri, yeniden milletvekili seçilemeyen  adaylar ve delegelerle görüştüğü belirtilirken ancak bu kez “temkinli” davrandığına da dikkat çekiliyor. 

Muhaliflerin, genel başkanlık için en güçlü rakiplerden biri olduğuna inandığı eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in “Bahçeli’ye rakip olmak istememesi” durumunda, Koray Aydın’ın en güçlü rakip  olduğu düşüncesinden hareketle, seçimlerden sonra Aydın’la da görüşmeler yaptıkları ve “genel  başkan adaylığı” için iknaya çalıştıkları iddia ediliyor. Koray Aydın’ın ise henüz muhaliflere bu yönde  “olumlu” bir yanıt vermediği vurgulanırken teşkilatın nabzına göre tavır alacağı belirtiliyor. Aydın, iddialar karşısında sessizliğini koruyor.

Bahçeli istifa iddialarına yanıt verdi: Hayret ve tebessümle takip ediyorum

MHP'de Meral Akşener sesleri

MHP'de 'aksaçlılar' devrede

MHP Lüleburgaz ilçe başkanı istifa etti

Pınarbaşı'da MHP'den istifa

MHP Kars İl Başkan Yardımcısı istifa etti

MHP Doğankent ilçe başkanı istifa etti