MHP'de önce beyanname sonra miting

MHP'de önce beyanname sonra miting
MHP'de önce beyanname sonra miting
MHP seçim beyannamesini 3 Mayıs Türkçülük Günü'nde açıklayacak. MHP Genel Baaşkanı Devlet Bahçeli de beyannamenin açıklanmasının ardından seçim mitinglerine başlayacak.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli genel seçimlerin yapılacağı 7 Haziran’a kadar 60’ın üzerinde ilde miting yapmayı planlıyor. Bahçeli gurbetçilerden oy istemek için de 24 Nisan’da Almanya’ya gidecek.

Bahçeli, ‘’3 Mayıs Türkçülük Günü’’nde, Ankara ’da düzenlenen toplantıyla partisinin seçim beyannamesini kamuoyuna açıklayacak, ardından yurt gezilerine başlayacak.

Seçim kampanyası süresince, aynı gün içinde 2 ya da 3 ilde miting yapacak Bahçeli, 17 Mayıs’ta Adana ve Mersin’de vatandaşlardan oy isteyecek. Bahçeli, 23 Mayıs’ta Kırşehir ve Kayseri’de halka seslenecek.
Devlet Bahçeli, 24 Mayıs’ta Ankara’da, 31 Mayıs’ta da İstanbul’da alanlara çıkacak.

MHP’nin mitinglerde kullanacağı seçim şarkıları da hazır. 11 şarkı Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayından geçti. Bu şarkıların arasında İç Anadolu yöresine ait bir türkü de var, Karadeniz ve Ege’ye ait türküler de. Seçim kampanyasında kullanılacak bu şarkılardan biri de Tayyip Erdoğan ’ın cumhurbaşkanı seçiminde kullandığı “dombra” ile çalınıyor. Bir başka şarkıyı ise ünlü şarkıcı Kıraç seslendirdi.