MHP'den azınlık hükümetine yeşil ışık!

MHP'den azınlık hükümetine yeşil ışık!
MHP'den azınlık hükümetine yeşil ışık!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine, kasım ayında erken seçime gidilmesi koşuluyla destek verebileceklerini söyledi.

RADİKAL - Reuters'ın sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, " AKP 'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor" dedi ve şöyle devam etti:

"Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar."

Murat Yetkin yazdı. "AKP'nin B-Planı: MHP'nin HDP alerjisi"

Serkan Demirtaş yazdı. "MHP nasıl 'yandaş parti' oldu?"

Bahçeli'nin danışmanı: Çantamda 3 bin kişilik şerefsizler listesi var!

MHP'den Demirtaş'a 'şerefsiz' yanıtı: MHP şerefsize şerefsiz der

HDP seçmeni için Bahçeli'ye suç duyurusu


  http://www.radikal.com.tr/140912714091272

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  FAŞİZMİN GÜNDÜZ DÜŞLERİ! - Ali Karatay

  Peki neden aynı desteği CHP azınlık hükümetine vermiyorsunuz, neden kanunsuz biçimde tepe tepe kullandığı devleti AKP'nin elinden alıp az buçuk adil bir seçimin önünü açmıyorsunuz? Çünkü AKP ile birlikte kuracakları bir faşist diktatörlüğün düşüyle kendilerinden geçiyorlar. Bu halk zamanı geldiğinde onları kendilerine getirecektir, kimsenin kuşkusu olmasın.

  İşte MHP - Selimserincan

  AKP'nin destekçisi, AKP'nin Bastonu, gizli ortağı "şerefli" MHP bu işte. Nasıl da imdadına yetişti AKP'nin. Şimdi destek olur, erken seçimde de tek başına iktidar yapar onları.