MHP'den CHP'ye ilk yanıt

MHP'den CHP'ye ilk yanıt
MHP'den CHP'ye ilk yanıt
TBMM Başkanlık seçiminin dördüncü turunda AK Parti'li İsmet Yılmaz'ın seçilmesinden MHP'yi sorumlu tutan CHP'ye, ilk yanıt geldi.

RADİKAL - MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "MHP, CHP 'den İhsanoğlu'na destek istiyor, CHP vermiyor. CHP, MHP'den Baykal için destek istiyor. MHP destek vermeyince AKP 'yi desteklemiş oluyor. CHP neden Cumhurbaşkanlığı için desteklediği İhsanoğlu'nu desteklemiyor da Erdoğan ile görüşerek adaylık açıklayan Baykal'ı destekliyor?" dedi.

  TBMM Başkanlık seçiminin dördüncü turunda AK Partili İsmet Yılmaz'ın seçilmesinden MHP'yi sorumlu tutan CHP'ye, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı açıklama ile yanıt verdi.

CHP NEDEN İHSANOĞLU'NU DESTEKLEMEDİ

Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı açıklamada CHP'yi eleştiren şu ifadelere yer verdi: "MHP'nin CHP'den destek istemesi gayrimeşru/önemsiz, CHP'nin MHP'den destek istemesi önemli ve meşru mudur? Cumhurbaşkanlığı için yeterli gördüğü aday olan İhsanoğlu'nu CHP neden TBMM Başkanlığı seçiminde desteklememiştir?

MHP'ye İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı için CHP önermişti. Şimdi MHP, İhsanoğlu'na TBMM başkanlığı için destek istedi ancak alamadı. MHP'ye elinde olmayan başbakanlığı öneren CHP elinde olan TBMM başkanlığı desteğini vermedi. 3. turda CHP İhsanoğlu'nu destekleseydi."


  http://www.radikal.com.tr/138936213893629

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1114611

  Chp insanoğlunu desteklemiş olsaydı, ekmek bey meslis başkanı seçilir miydi. HDP kendisini yok sayan birine niye oy versin . Siz milliyetçiler hep böyle dar düşünürsünüz. Milleti aptal yerine koymayın

  Ülke yönetimi - ceros

  Sayın Özdağ, CHP'nin İhsanoğlu'nu desteklemesi yeterli olacak mıydı? HDP'nin desteğine ihtiyacınız yok muydu? HDP'den desteği hangi yüzle isteyecektiniz? Çocukça şeyler bunlar. Bu ülkeyi yönetemeyeceğinizi çok net gösterdiniz. MHP'nin tarihi misyonu burada noktalanmıştır.

  hadi git işine - canayan

  konuşmayın bari, anlamasız laf kalabalığından ve gürültü kirliliğinden başka bir manası yok söylediklerinin. siyaseti bırak çanak çömlek işine gir.

  zorunlu - drhil

  Milletvekillerine fezlekeleri verilmeden önce, zeka testi ve psikolojik analiz yapmak zorunlu olmalı.

  Bir akıllı sizsiniz - user419852

  Chp ye tavır al hdp ye tavır al sonra ekmeleddine niye oy vermediniz rahmetli dedem böyleydi beni sayacaksınız der ama kimseyi sevmezdi varsa yoksa kendisi.demokrasi mağlup yaratmadan galip olma sanatıysa siz bu sanatı mahfedensiniz.aklınıza şaşayım.şu el öptürtmeyi bırakın herkesin önünüzde eğileceğini sanmaya başladınız.

  bu filmin adı - genco940

  Kurtların, Kürtlerle dansı.

  beni yak kendini yak - beton33

  İhsanoğlu HDP oy vermeden seçilebilecek miydi?Sonra kendi adayınıza oy vermeyip gene yılmazı şeçtirmiş olacaktınız.