MHP'den Davutoğlu'na jet "Menderes" tepkisi

MHP'den Davutoğlu'na jet "Menderes" tepkisi
MHP'den Davutoğlu'na jet "Menderes" tepkisi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Menderes asılırken MHP neredeydi" sözüne, MHP'den yanıt geldi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "O zaman MHP diye bir parti yoktu bre cahil adam" dedi

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Menderes asılırken MHP neredeydi” sözüne, MHP’den jet yanıt geldi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “O zaman MHP diye bir parti yoktu bre cahil adam” dedi ve Hürriyet’e konuşan Vural şunları söyledi:

SEN 12 EYLÜL ’DE NEREDEYDİN

“Tevellütü yetmiyor belli ki. Kendisinin başbakan olduğundan haberdar olmadığını, kendisini hala müsamerede zannettiğini biliyoruz da, acaba 12 Eylül’de bir insanlar idam edilirken kendisi neredeymiş? O zaman bir sağdan, bir soldan diye insanlar idam edilirken Davutoğlu ne yapıyordu, karyolanın altında mı saklanıyordu? 12 Eylül’de biz işkence gördüğümüzde ne yapıyordu, kebap mı yiyordu?

Menderes asılırken MHP neredeydi

MOON TARİKATININ GEZİLERİNDEYDİ

Kendisi o zamanlar Moon tarikatının gezilerindeydi. Soruyorum kendisine, Moon tarikatıyla geziye katıldı mı katılmadı mı? O gemilerle gezip dolaşırken biz fikir mücadelesi veriyorduk. Bilgi olmadan fikir, fikir olmadan siyaset olmaz, bunun tipik örneği Davutoğlu’dur.”