MHP'den Demirtaş'a 'şerefsiz' yanıtı: MHP şerefsize şerefsiz der

MHP'den Demirtaş'a 'şerefsiz' yanıtı: MHP şerefsize şerefsiz der
MHP'den Demirtaş'a 'şerefsiz' yanıtı: MHP şerefsize şerefsiz der
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş yanıt verdi. Ataman "Selo bilmelisin ki; 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der" dedi.

RADİKAL- MHP ve HDP arasında Bahçeli'nin sözleriyle başlayan 'şerefsiz' tartışması büyüyor. MHP lideri Devlet Bahçeli 'nin HDP'ye oy verenlere yönelik "İzmir'de Marmaris'te yazlıklarında yatıp, AKP 'nin olmasın diye oyunu MHP'ye vermeyen; ama HDP'yi Meclis'e taşıyan zavallılar, Türkiye'nin kaymağını yiyenler, Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun" demişti.  HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Bahçeli'nin sözlerine dün "Seçmenimize küfür hakaret edene de bin misliyle de aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar? Şeref kavramını kullanmaya kalkmasınlar, hadlerini bilsinler" diye yanıt verdi..

Demirtaş'ın sözlerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yazılı açıklamayla yanıt verdi. Büyükataman, açıklamasında şunları dile getirdi:

SELO NAMLI OĞLAN

Bölücü Terör örgütü PKK ’nın saz heyeti olan partinin solisti Selo namlı oğlan Sayın Genel Başkanımıza laf yetiştirme gayretine girmiştir.
Selo bilmelisin ki; 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der. Dağdaki teröriste terörist diyemeyenlere şerefli mi diyecektik? Anasının eteğini giyip sokakta polis taşlayanlar kendilerini şerefli mi saymaktadır? İstanbul’da 3. parti olmuş, terör örgütünün baskısı ve AKP ile 13 yıldır kol kola Kürt kökenli vatandaşlarımızı canından bezdirmek suretiyle silahların gölgesinde alınan oy ne ifade eder? Havuz sefasında iken ülkenin durumu ile ilgili ahkam kesen Selo’ya Kürt kökenli vatandaşlarımız kanmamaktadır. PKK-HDP asla Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi değildir, olamaz. Ülkemizin Güneydoğusunda yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımız seçim döneminde partimize de ulaşarak sandık güvenliği ve kendi can güvenliklerinin olmadığını ifade etmişlerdir. Vatandaşı canıyla tehdit ederek alınan sonuç ne kadar sağlıklıdır?

BUKELAMUN GİBİLER
‘PKK sizi tükürüğüyle boğar’ diyen Selo’nun partisinin Milletvekili bir zamanlar DYP’nin anonsçusuymuş. Seçim otobüsünün üzerinde, “İmralı’yı basacağız, Apo’nun kellesini getireceğiz” diye anons yapan bu zihniyetin evrildiği nokta hayrete şayandır. Bukelamun gibi oldukları yerin rengini alan bu tiplerin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Yarın da hangi tavrı sergileyecekleri, nereye kapak atacakları tahmin edilemeyecektir. Tahmin edilmesi zor olmayan, bunların hiçbirinin Türk milletinin tarafında olmadığı ve olmayacağıdır. Türkçe’yi doğru dürüst konuşamadığımızı da ifade eden zatın Türkçe sevdasını beğenmiş olsak da söylemleri yalan ve yersizdir. Dilerse devletimizin okullarında, halk eğitim merkezlerinde kendileri için Türkçe kursları mevcuttur, katılabilirler.

FLÖRT EDEN SELO’NUN PARTİSİ
MHP’nin Saray bahçesinde olduğunu iddia etmesini ise pek yadırgamıyoruz. Malumdur ki kendilerinin geldiği siyasi gelenek devlet geleneğinden bihaberdir. Küçük bir not; o toplantıya TBMM başkanlık divanı üyeleri olarak giden Sayın milletvekillerimiz partimizin görüşünü orada da şereflice dile getirmişlerdir.

Oslo’da, Dolmabahçe’de gözlerden ırak yerlerde yeni aşıklar gibi AKP ile flört eden bizatihi Selo’nun partisinin mensuplarıdır. İradesini Kandil’e, varlığını canilerin emrine seneler evvel devreden malum Eşbaşkanın, BOP Eşbaşkanıyla kıydığı gizli ihanet nikâhının talak-ı selase ile boş olması bizim meselemiz değil kendi aralarındaki ahitle ilgilidir.

ÖRGÜTÜN ETEKLERİ ALTINDA
Terör örtünün etekleri altında siyaset yapanlar, milletvekili sıfatıyla bağdaşmaz. Bunlar milletimiz tarafından dikkate alınmaz. Kürt kökenli kardeşlerimiz Türk milletinin yeri dolmayacak değer ve emanetleridir. HDP’ye oy vermiş olan seçmenlerin de şehit haberleri geldikçe pişmanlıkları tarafımıza ulaşmaktadır. ‘Kırk yıllık kani, olmazmış yani’ diyerek HDP’nin değişmediğini kandan beslenen, terör yardakçısı olduğunu müşahede etmektedirler. Hiç kimse bizi, milletimizin tertemiz ve onurlu mensupları olan Kürt kökenli kardeşlerimizle ters düşüremeyecek, aramıza duvar öremeyecektir. Şunu bir defa bilmek lazımdır ki, bin yıllık kardeşliğin aziz emaneti olan Kürt kökenli kardeşlerimizin ne HDP, ne PKK, ne AKP ne de İmralı’daki emzikli bebek katili temsilcisi değildir.
Kürt kökenli kardeşlerim istismara aldanmayacak, isyana davet eden alçak telkinlere kapılmayacaktır. Doğu ve Güneydoğu üzerinden çıkar sağlayan yabancı uşakları, emperyalizme keşif kolu sağlayan fesat yuvaları Kürt kökenli kardeşlerimizin vahdet kararıyla hüsrana uğrayacaklardır.”


  http://www.radikal.com.tr/140884714088478

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Kayfeciler" - user1124389

  İnsanları cahil gördükleri için seviyeyi iyice dibe vurarak daha çok sempati göreceklerini düşünüyorlar herhalde. Yoksa gerçekten kendi seviyelerinin dişavurumu mudur bu konuşmalar, bilinmez. Her iki durum da berbat.

  hic grmedim - kocero 21

  simdiye kadar serefli bir is yaptiginizi grmedim, sizin politikaniz hep naralar atmak tehdit etmek insanlari kücük grmek herkese üstün tutmak hic kimseye saygi sevginiz yok hep teklerden gidiyorsunuz eger buysa seref ben byle serefi istemiyorum

  Yanlış yoldasınız çocuklar... - hllcvl

  Maşallah iğrençlik ve zavallılıkta AKP lilerle pek bi yarışır oldunuz. Ama onlar göremiyor bari siz görün bu yolla kazanabileceğiniz bişey yok! Hiç anket sonucu da bakmıyorsunuz nedir? "söylediğimizden dönmeyiz" yiğitliği size bişey kazandırmayacak, payandası olduğunuz partiyle birlikte göçüp gideceksiniz, haberiniz ola... Bu dayı ağızları bu memlekette sökmüyor artık hala anlamadınız mı????

  Marslı Mhp liler - user922155

  hayretle okudum boyle adamların nasıl sozcu ve mv oldukları turkiyeye asina b,r durumdur anlattıklarının hepsine kendi bile inanmamıstır kürtlerin kim oldukları ne istediklerini ne mhp nede agababaları belirleyemez mhp ni gecmisi belli yaptıkları 60-70-80 lere bakmak lazım ideolojisi belli it ür.. kervan yürür istediklerini söylesinler kürtleri bastıracalarını geri adım attıracaklarını sanıyorlar ve bu sacma geri anti demokratik dille bu imkansız %60 oyla bile gelseniz bunu yapmazssınız cunku böyle bir capınız yok varolma payandanız sistem ama artık 21 yy dayız yeni turkıyede 60-70-80 lerdiki kaymak ve destek yok sadece püskevit var onunla yetineceksiniz kımızcılar...

  - user854713

  Ya millete saldiracaginiza dönun kendinize bi bakin tam bi akp yandaşı parti oldu ciktiniz

  MHP'nin mazisi belli - Selimserincan

  Maraş ,Çorum, Sivas, Gazi ve daha nice katliamlar. Hep MHP'nin imzasını taşıyor. Bu mu şereflilik.

  şereften bahsedene bak - aysberg

  Hangi şereften bahsediyor MHP yöneticileri? 46 yıllık geçmişi kanla boyalı olan MHP mi şereften bahsediyor. Üniversitelerde gencecik çocukları katletmek ne zamandan beri şeref oldu? Alevileri şehirlerin göbeğinde yakıp öldürmek şeref olarak mı addediliyor? Okul kapılarında polisle birlikte durup Kürt öğrencileri tespit edip pala ile yaralamak mı şeref oluyor? Her türlü yer altı dünyası ile bağlantıları olan ve insanlığa dair hiçbir parlak fikir üretmeyen parti mi şereften bahsediyor? Bir kendi geçmişlerini ve şu anki misyonlarını sorgulasalar iyi olur.