MHP'den geri adım: Yüce Divan olmazsa olmazımız değil

MHP'den geri adım: Yüce Divan olmazsa olmazımız değil
MHP'den geri adım: Yüce Divan olmazsa olmazımız değil
Devlet Bahçeli'ye yakınlığıyla bilinen Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, AK Parti koalisyonu için Erdoğan'ın Çankaya'ya dönmesi ve dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmesinin olmazsa olmazları olmadığını söyledi.

RADİKAL - Devlet Bahçeli ’ye yakınlığıyla bilinen Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, AK Parti koalisyonu için MHP 'nin olmazsa olmazlarını sıraladı.

Özdağ’ın açıkladığı listede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın ‘Ak Saray’dan ‘1071 rakım’daki Çankaya Köşkü’ne taşınması ve dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmesi yok.


‘ERDOĞAN MEŞRUDUR’

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık’a konuşan Özdağ, “Meşrudur, bunun aksini söylemiyoruz” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’da belirtilen yetki alanına çekilmesi gerektiğini belirtti.
Özdağ, partisinin ‘kırmızı çizgi’si olan çözüm süreci kapsamında ‘özerklik’ sözü verilmişse bundan dönülmesi ve PKK lideri Abdullah Öcalan’la ‘Türkiye devlet ve milletini ilgilendiren hayati konuların’ asla görüşülmemesi şartlarını öne sürdü.

Yargının üstündeki siyasi baskının kaldırılması gerektiğini vurgulayan MHP’li vekil, “Erdoğan’ın sarayı boşaltıp Çankaya’ya taşınması ve dört bakanın Yüce Divan’a yollanması olmazsa olmazlarımızdan değil” diye konuştu.