MHP'den geri adım: Yüce Divan olmazsa olmazımız değil

MHP'den geri adım: Yüce Divan olmazsa olmazımız değil
MHP'den geri adım: Yüce Divan olmazsa olmazımız değil
Devlet Bahçeli'ye yakınlığıyla bilinen Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, AK Parti koalisyonu için Erdoğan'ın Çankaya'ya dönmesi ve dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmesinin olmazsa olmazları olmadığını söyledi.

RADİKAL - Devlet Bahçeli ’ye yakınlığıyla bilinen Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, AK Parti koalisyonu için MHP 'nin olmazsa olmazlarını sıraladı.

Özdağ’ın açıkladığı listede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın ‘Ak Saray’dan ‘1071 rakım’daki Çankaya Köşkü’ne taşınması ve dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmesi yok.


‘ERDOĞAN MEŞRUDUR’

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık’a konuşan Özdağ, “Meşrudur, bunun aksini söylemiyoruz” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’da belirtilen yetki alanına çekilmesi gerektiğini belirtti.
Özdağ, partisinin ‘kırmızı çizgi’si olan çözüm süreci kapsamında ‘özerklik’ sözü verilmişse bundan dönülmesi ve PKK lideri Abdullah Öcalan’la ‘Türkiye devlet ve milletini ilgilendiren hayati konuların’ asla görüşülmemesi şartlarını öne sürdü.

Yargının üstündeki siyasi baskının kaldırılması gerektiğini vurgulayan MHP’li vekil, “Erdoğan’ın sarayı boşaltıp Çankaya’ya taşınması ve dört bakanın Yüce Divan’a yollanması olmazsa olmazlarımızdan değil” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/138548313854834

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YUCE DIVAN - mismail

  Ey MHP, CHP yoneticileri. Yuce divan milletvekili bile olmiyan kisileri yargilar mi?

  YUCE DIVAN - mismail

  Ey MHP, CHP yoneticileri. Yuce divan milletvekili bile olmiyan kisileri yargilar mi?

  Komik - user807166

  Meydanlarda Tayyip Erdoğan için seni yüce divana yollayacaz diye bağırıyordunuz ya! Şimdi Erdoğanın kendisinden mi rica ediyorsunuz bu bakalnları yollayalım en azından diye, o da olmadı olmazsa olmazımız değil, hükümete girelim en azından mı diyorsunuz şimdi de! Vay arkadaş, Milletin vekillerine bak, bunlşarın bizi yönetmesi için akıllı ve dürüst olmaları gerekmiyor mu? Tam aksi yöndeler hep, taraf olan siyasete giriyor, sağcısı, solcusu, türkçüsü, kürtçüsü. Artık sadece akıllı olan insanlar siyaset yapsa ya.

  Geri Vites - ysnbtr

  Mhp geri vites yapmış.. Yapmış yapmasına da acaba ona oy veren seçmenin oy verme gerekçesinin ne olduğunu araştırmışlar mı hiç? Hırsızlığa, yolsuzluğa, kaçak saraya müsaade edilecekse ve insanların buna itirazı yoksa neden Akp çakması Mhp'ye oy verilsin? Direkt gider Akp'ye oy verir insanlar.. Bu durumlarla mücadele edeceğine olan inancımız sebebiyle oy veren çok arkadaşım var.