MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den aday mı oluyor?

MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den aday mı oluyor?
MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den aday mı oluyor?
Listelerin açıklanmasının ardından AKP'den istifa eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in AKP'nin Mersin adayı olacağı öne sürülüyor.

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, partisinden ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa etti. Ankara kulislerinde Türkeş'in AK Parti 'den Ankara ya da Mersin'den aday gösterilebileceği iddiası da konuşuluyor. Dün AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret eden Tuğrul Türkeş'in AK Parti'den aday olup olmayacağı merak konusu oldu...MHP Merkez Disiplin Kurulu, Tuğrul Türkeş için ihraç kararı vermişti. Karar sonrası itiraz ve yargı süreci bulunuyordu...Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı Ankara 21. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.Türkeş'in istifasına ilişkin yazıda, "MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim" ifadelerine yer verildi.

Tuğrul Türkeş MHP'den istifa etti

ANKARA YA DA MERSİN İDDİASI...

CNNTürk'ün haberine göre Türkeş'in AK Parti'den Ankara ya da Mersin'den aday gösterilebileceği iddiası konuşuluyor.

Türkeş'in yerine Haberal aday gösterildi

SAAT 17.00'YE KADAR SÜRE VAR

Partilerin, aday listelerini bugün saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na sunması gerekiyor. YSK, kesin aday listelerini 28 Eylül'de açıklayacak.

Türkeş'ten AKP'ye sürpriz ziyaret