MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den milletvekili adayı oldu

MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den milletvekili adayı oldu
MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den milletvekili adayı oldu
Listelerin açıklanmasının ardından MHP'den istifa eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AKP'nin Ankara adayı oldu.

Listelerin açıklanmasının ardından MHP 'den istifa eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AKP 'nin Ankara adayı oldu. Dün AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret eden Tuğrul Türkeş'in AK Parti'den aday olup olmayacağı merak konusu olmuştu.

MHP'den istifa eden Türkeş AKP'den aday mı oluyor?

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Tuğrul Türkeş için ihraç kararı vermişti. Karar sonrası itiraz ve yargı süreci bulunuyordu...Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı Ankara 21. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.Türkeş'in istifasına ilişkin yazıda, "MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim" ifadelerine yer verildi.

TÜRKEŞ'TEN AÇIKLAMA

AKP'den adaylığı ile ilgili konuşan  Tuğrul Türkeş "AK Parti adaylığım konusunda bana şu ana kadar kimse bilgi vermedi, ben de teyit etmeye çalışıyorum" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/143639914363992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yakışır - user403876

  Dün Davutoğlu'nu ziyaret edip 45 dakikalık görüşme sonrasında "başbakan yardımcısı olarak başbakana bir konu arz ettim, adaylık konuşulmadı" diye göz göre göre insanlarla dalga geçerek kendisi AKP için yeter ve gerek şartları haiz olduğunu göstermiştir. Hayırlısı olsun.

  Yakışır - makul

  AKp yani Saray partisi, can havliyle nulduğu her dala sarılıyor. Babasının gölgesinde kalmış aç bir yavrucağa sarılmış yani bu kez.