MHP'den ittifak açıklaması

MHP'den ittifak açıklaması
MHP'den ittifak açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, başka partilerle ittifak iddialarına tepki gösterdi. Yalçın, "İttifak konusundaki iyi niyetli yaklaşımlar saygıyla karşılanmaktadır" diyerek konunun medyada kafa karışıklığına yol açacak şekilde ele alınmamasını istedi.

RADİKAL - MHP ’nin 7 Haziran’daki seçimler için ittifak yapmayacağını vurgulayan Yalçın, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “7 Haziran’da yapılacak genel seçimler yaklaşırken seçmen algısına yönelik haber ve yorumlarda artış gözlenmektedir. MHP’nin iktidara yürüdüğünün anlaşılması üzerine, iktidar çevrelerinde bir panik ve telaş havası hâkim olmuştur. Bu sebeple AKP yandaşı medya , muhtemel bir hezimeti durdurmak üzere harekete geçmiştir. İttifak konusundaki iyi niyetli yaklaşımlar saygıyla karşılanmaktadır. Ancak bulanık suda balık avlama hesabındaki çevrelerin gri propagandaları ve kafa karışıklığına yol açma gayretleriyle MHP’nin politikalarına yön verme hevesindeki baskı ve çıkar gruplarının medya üzerinden atağa geçmeleri üzerine bu hususta yeniden doyurucu bir açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur. MHP, 7 Haziran genel seçimlerine ittifak yaparak girmeyecektir. Partimiz tek başına ve bütün seçim çevrelerinde genel seçimlere katılacak ve iktidar alternatifi olacaktır.”    

Mustafa Destici: Tabanımızın onaylayacağı partilerle işbirliği yapabiliriz

MHP-BBP ve SP ittifakı: 7 Nisan'a kadar her şey olabilir!


  http://www.radikal.com.tr/132577613257762

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çok bilmişler - user388383

  Siyasetçiler nedense hep kendi akıllarını kullanırlar ve halkın beklentisine cevap vermezler. Paylaşmasını bilmeyenler zararı beklemelidirler..MHP ve CHP eger sağda ve solda birleşmeleri veya ortak hareket etmeleri beceremezlerse seçmen bunu becerir.

  Seçim - user986363

  Bu MHP'yi anlamak zor. Böyle kritik bir seçimde BBP ve Saadet'le ittifak yaparlarsa AKP'nin seçmen tabanından çok daha fazlasını alacaklar. Ona rağmen halen nazlanmalar, bir havaya girmeler. Bu ittifakı yapmayarak AKP'ye dolaylı destek verdiklerini görmüyorlar mı?