MHP'den koalisyon açıklaması

MHP'den koalisyon açıklaması
MHP'den koalisyon açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, 7 Haziran'da gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimi sonrası başlayan koalisyon tartışmaları hakkında bir açıklama yayımladı.

RADİKAL - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan tarafından yapılan yazılı açıklamada, MHP'nin HDP ile aynı koalisyonda yer almasının mümkün olmayacağı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"7 Haziran seçimlerinde milletimiz son derece net mesajlar vermiştir. Fakat ne yazık ki seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin yapılan birtakım analizlerin anlaşılması ve tarafımızdan kabulü mümkün değildir. Her şeyden önce kesin olarak bilinmelidir ki; partimiz ile bölücülerin siyasi uzantılarının bırakınız aynı koalisyonda yer almasını, aynı cümle içinde kullanılmasını bile zul sayarız. Bölücülerle bir araya gelmemiz bizim var olma nedenimize, ilkelerimize ve mücadelesini verdiğimiz değerlere terstir.

Kimler Habur'da, Oslo'da, Diyarbakır'da, Dolmabahçe'de bölücülerle kol kola girmişse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın. Kimler bölücübaşını demokrasi havarisi, barış güvercini ilan ettiyse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın. Eğer HDP barajı geçtiyse bunun yegane nedeni AKP 'nin çözüm süreci altında Türkiye 'nin kardeşliğine verdiği zarardır. Güneydoğu'daki vatandaşlarımızı bölücü örgütün insafına ve tehditlerine teslim etmiş olmasıdır.

AKP YÜZLEŞMELİ

AKP, adına çözüm denilen fakat açıkça yıkıma dönüşen bu sürecin mimarı olarak yapıp ettikleriyle yüzleşmelidir. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz AKP'ye bu sürecin bittiğini açıkça göstermiştir. Milletimiz AKP'ye 'kendinle yüzleş' demiştir. Milletimiz AKP'ye 'fabrika ayarlarına dön' demiştir. Milletimiz AKP'ye '17-25 Aralık'la, yüce divanla, Sayın Erdoğan'ın hatalarıyla yüzleş' demiştir. Milletimiz AKP'ye 'yolsuzluk ve talanla' yüzleş demiştir.

AKP bu gerçeklerle yüzleşmeden hükümet olamaz ve hükümet kuramaz. AKP'nin iktidar olduğu günden bugüne kadar bölücülerle ve onların siyasi temsilcileriyle yürüttüğü görüşmeler milletimiz tarafından gayet iyi bilinmektedir.

Türkiye'yi uzunca zaman 'akil adam' saçmalığıyla meşgul edenler acaba bugün ne düşünmektedir? Sahi nerede bu akil insanlar? Birkaç sene önce hükümete yağdanlık olsun diye kendilerinin bile inanmadığı sözleri sarf eden, milletin kesesinden otel lobilerinde ahkam kesen, memleketi gezerek AKP'nin sözcülüğüne soyunan bu akiller nerede? Seçimden önce vardılar şimdi neredeler? Acaba dün söylediklerinden pişman mı oldular? Düne kadar hizmet ettikleri sözde çözümden umutlarını kestiler mi?

Yoksa AKP onlara 'misyonunuz bitti, sizleri yeterince kullandık' mesajını mı verdi? Yok mu akillerin içinde 'biz hata yapmışız' diyecek bir tane cesur kişi? Diğer yandan Abant toplantılarında yüksek perdeden konuşan, sonuç bildirgelerinde bölücülere yol gösteren, akademik kariyerlerini bölücü emellerin emrine sunan kişiler nerede? Ne oldu da hem akiller, hem Abantçılar ortadan kayboldular? Onlar nerede bilemeyiz ama Milliyetçi Hareket Partisi lideriyle, ilkeleriyle, tutarlı görüşleriyle, milletine ve devletine olan tartışılmaz sadakatiyle her zaman burada. Mevcut ortamda ve şartlarda hiç kimse ve hiçbir güç MHP'yi ilkelerinden taviz vermeye zorlayamaz."
DHA


  http://www.radikal.com.tr/138318613831867

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  siyasette ahlak - user1089077

  korkunun ecele faydasi yok serefli insanlar bir sefer olmek ister. Turkiyede barisin olmasi için once hakikatleri ortaya çikarmak gerekir bu durum kimi rahatsiz edebilir tabiki mhp yi çunku gerçekler ortaya çikacak ve maskeler dusecek o zaman teror kimliginin gerçek sahibi belli olacak .. sonrasi malum halk gerçekleri ogrenince artik mhp nin irkçi vurgulariyla heyecana gelemeyecekler..en son yaninizda gorebileceginiz kisiler sizlerden baskasi olmayacak ve konusmak için aynaya bakmak zorunda kalacaksiniz yani biteceksiniz

  Bikmadiniz mi aciklama yapmaktan? - user416022

  Yeter artik mhp hep ayni seyleri soyleyip duruyorsunuz anladik kankaniz rte ve akp nin yine kurtaricisi oldunuz bunu tekrar tekrar isitip onumuze koymaniza ne gerek var?

  bunları ciddiye almak hata. - hamzaakyol

  bunlar kendi çıkarlarının derdinde. ülke sorunları hiç önemli değil. kürtler siyaset yapıyorlar ona karşılar. Ortada bir sorun var. bu sorunun çözümü sizi niye korkutuyor. insanların barış içinde yaşaması, birbirine öldürmemesi, çocukların yetim kalmaması çıkarınıza ters mi?

  Biraz dürüst olun - hamzaakyol

  lafa gelince " partimiz ile bölücülerin siyasi uzantılarının bırakınız aynı koalisyonda yer almasını, aynı cümle içinde kullanılmasını bile zul sayarız." diyorsunuz ama hdp ile aynı çatı altında milletvekilliği kıyaklarından yararlanmak size zül gelmiyor. çünkü ortada kıyak var. hdp ile koalisyon olup olmaması ise ülkenin sorunu. sizi sadece çıkarınız ilgilendiriyor. eğer hdp ile birlikte anılmak size zül geliyorsa dürüst olun hdp ile aynı çatı altında çalışmayın, milletvekilliğinden istifa edin. artık insanları eskisi gibi kolaylıkla kandıramazsınız.

  VAY VAY VAY! - adeniza

  Demek ki bu AKP her şeyi güzel yapıyordu da sadece çözüm süreci sizi çok rahatsız etti.AKP nin getirdiği iç güvenlik yasasının dışında sizi muhalefet ederken görmedik. Hatta bir çok konuda çanak bile tuttunuz. Bir yanan silahları bıraksınlar, sözü olan gelsin mecliste söylesin diyeceksiniz, meclise gelene de ben seni tanımam diyeceksiniz. Bir tarafın silahları gömmesiyle barış olmaz. Siz de bu nefret diline bir son vermelisiniz.

  erken seçim. - bizeke

  Şu basın AKP ile MHP nin koalisyon yapmak üzere anlaştığın hatta bakanların dahi paylaşıldığını yazarak tüm kamu oyunu aldattı. Görülen o ki Celal Adanın açıkca belirttiği gibi böyle bir koalisyon mümkün değil. Erken seçime gidilecek

  ee bay/bayan anti akpartililer ne oldu şimdi - garigan

  Umut ettiginiz şekilde gidiyormu Chp hdp mhp koalisyonu.Çözüm süreci mhp yle bile yürüyormu sevgili Sırrı Süreyya.Siz dua edinde olası bir akparti mhp koalisyonu olmasında erken seçim olsun.Yoksa kendinizle beraber ülkeyide felakete götüreceksiniz.Sırrı Süreyya ve Selo başkanda biraz daha konuşmalarına dikkat eder artık. Gerçi boşuna yırtınıyorum burda yine anlamayacaklar nede olsa.