MHP'den 'lanetleme timi': Ünlülere PKK'yı soracaklar!

MHP'den 'lanetleme timi': Ünlülere PKK'yı soracaklar!
MHP'den 'lanetleme timi': Ünlülere PKK'yı soracaklar!
Erken seçimin kesinleşmesinin ardından harekete geçen MHP, "terör olayları"nı kampanyanın bir numaralı malzemesi yapmaya hazırlanıyor. MHP İzmir İl Teşkilatı, sosyal medya üzerinden temasa geçtiği ünlülere, "PKK'yı lanetliyor musunuz" diye soracak.

RADİKAL - Seçim için 1 Kasım tarihinin açıklanmasıyla siyasi partiler stratejilerini kuruyor. MHP 'nin seçim kampanyası kapsamında İzmir'de partinin il başkanlığında oluşturulan sosyal medya ekibi çalışmalarına başladı. İlk çağrı, siyasetçilerden işadamlarına, sporculardan sanatçılara, gazetecilerden bilim adamlarına birçok ünlüye yapılacak. Yaklaşık bin ünlüden terörü lanetlemesi istenecek. Listede Kurtlar Vadisi Pusu'nun oyuncuları da var. 


MHP'NİN ÜNLÜ LİSTESİ

Listede Halit Ergenç, Bergüzer Korel, Mehmet Ali Alabora, Can Bonomo, Sezen Aksu, Fatih Terim, Nejat İşler, Gupse Özay, Gülse Birsel, Levent Üzümcü, Berna Laçin, Demet Evgar, Sarp Akkaya, Tarık Akan, Sinan Çetin, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ekrem Demirtaş, Ümit Kocasakal, Şenol Güneş, Aziz Yıldırım, Fikret Orman, Şafak Sezer, İbrahim Hacıosmanoğlu, İlber Ortaylı, Fatih Altaylı, Hakan Şükür, Engin Altan Düzyatan, Hasan Kaçan, Raci Şaşmaz, Necati Şaşmaz yer alıyor.

SOSYAL MEDYAYI KULLANACAKLAR

MHP medya ve tanıtımdan sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, milyonlarca takipçisi olan ünlüler aracılığıyla milliyetçilik duygularını diri tutmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi: "Terör çok acı bir yara. Bu konudakı farkındalığı artırmak için sosyal medya üzerinden harekete geçiyoruz. Hedefimiz daha önceki yıllarda sosyal olaylarda ön plana çıkan sanatçıları, aydınları, siyasetçileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini PKK terörüne karşı harekete geçirmek. MHP İzmir Twitter adresinden yapılacak çağrıda 'ekmeğini yediğimiz milletimizin evlatları şehit ediliyor. Tepki vermek için kahrolsun PKK terörünü lanetliyoruz diyecek misiniz' diyeceğiz. Milyonlarca takipçisi olan ünlülerin bu duyarlılığı göstereceğini düşünüyoruz." (Elif DEMİRCİ/İzmir/DHA)