MHP'den Sinan Oğan açıklaması:İtiraz edeceğiz

MHP'den Sinan Oğan açıklaması:İtiraz edeceğiz
MHP'den Sinan Oğan açıklaması:İtiraz edeceğiz
MHP'den Sinan Oğan'ın MHP'ye dönüşü ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Sinan Oğan'ın açmış olduğu dava kabul edilmiştir. Ancak bu karar kesin değildir, temyiz edilebilir bir karardır" dedi.

MHP'nin 1 Kasım seçimlerinde vekillerinin yarısını kaybetmesi tartışılırken, MHP Disiplin Kurulu'nun Ağustos ayı sonunda partiden "ihraç ettiği", eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, mahkeme kararıyla partiye geri döndüğü belirtilmişti. MHP'den Oğan'ın partiye dönmesiyle ilgili açıklama yapıldı ve karara itiraz edileceği vurgulandı. 

Sinan Oğan MHP'ye geri döndü

İLK DURUŞMADA JET KARAR VERİLDİ 

Mahkemenin ilk duruşmada 'jet' hızıyla karar verdiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:" Bazı medya organlarında, partimizden ihraç edilen Sinan Oğan’ın mahkeme kararıyla kesin olarak MHP üyeliğine döndüğü şeklinde haber ve yorumlara yer verilmiştir. Söz konusu haber ve yorumlarda bazı gerçeklerin göz ardı edildiği ve meselenin maksatlı olarak rayından çıkarıldığı gözlemlenmektedir. Bu itibarla aşağıdaki hususların kamuoyuyla paylaşılmasında ve konuyla ilgili aşağıdaki gerçeklerin hatırlatılmasında yarar bulunmaktadır: Sinan Oğan’ın açmış olduğu dava kabul edilmiştir. Ancak bu karar kesin değildir, temyiz edilebilir bir karardır.  Sinan Oğan’ın açtığı davada mahkemenin; seçimin hemen ertesinde 2 Kasım 2015 tarihini duruşma günü olarak belirlemesi, tesadüfi değildir. Mahkemece dava dosyası tekemmül etmeden ilk duruşmada “jet” karar verilmesiyse rastlanır bir olay değildir. Dava dosyasına ilgi duyan onlarca yargı görevlisinin gayretleri ve kimlikleri tarafımızca bilinmektedir."