MHP'nin İstanbul miting için yoğun güvenlik önlemi

MHP'nin İstanbul miting için yoğun güvenlik önlemi
MHP'nin İstanbul miting için yoğun güvenlik önlemi
MHP'nin bugünkü İstanbul seçim mitingi öncesi miting alanının bulunduğu Yenikapı ve çevresinde olağanüstü güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

İSTANBUL MHP 'nin bugün Genel Başkan Devlet Bahçeli 'nin katılımı ile Yenikapı'da yapacağı miting öncesi, mitingin yapılacağı bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polis, Yenikapı miting alanına araçların girişine izin vermiyor. Alandan geçen Kennedy Caddesi'nin Yenikapı mevkiine çıkan cadde ve sokakları araç trafiğine kapatıldı. Araç girişine izin vermeyen polis, miting alanına çıkan cadde ve sokaklarda önlem aldı, vatandaşlar üzerinde üst aramaları yaptı.

Saat 15.00'da başlayacak olan mitinge gelenler henüz alana alınmazken, görevliler de üstleri ve çantaları aranarak alana alınıyor. Alanda miting için son çalışmalar yapılıyor. Atatürk , Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin dev posterleri alanın hemen girişine asıldı. Alanın dört bir tarafı, 3 hilalli bayraklarla süslendi. Mitinge katılacaklara Türk bayrakları, 3 hilalli bayraklar dağıtılacak.

(Yüksel KOÇ / DHA)