MHP'nin mektubuna inceleme

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, mektubun Siyasi Partiler Yasası uyarınca incelenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na dosya gönderdi.

MHP'nin başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere çeşitli siyasi ve bürokratik birimlere gönderdiği ve hükümetin uyarılması talebini içeren mektubuna inceleme başlatıldı.
MHP Genel Başkanlığı Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere çeşitli siyasi ve bürokratik birimlere gönderilen 13 Haziran tarihli mektupla ilgili inceleme yapılması için Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından dosya hazırlandı. MHP'nin mektubuyla ilgili gazete haberlerinin yer aldığı dosya, konunun Siyasi Partiler Yasası uyarınca incelenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise mektupta herhangi bir suç unsuru bulunup bulunmadığına ve kimlerin sorumluluğu olacağına ilişkin Siyasi Partiler Yasası yönünden yapılacak incelemenin Yargıtay'ın görev alanında olduğu gerekçesiyle, dosyayı üst yazıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletti.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır'ın imzası bulunan mektupta, Türkiye'de yaşanan iç ve dış gelişmelerin kaygı verici boyutlarda olduğu ileri sürülerek, hükümetin uyarılması talep edilmişti.