MHP'ye saldıran aracı, Kül Tigin ve Bilge Kağan durdurdu!

MHP'ye saldıran aracı, Kül Tigin ve Bilge Kağan durdurdu!
MHP'ye saldıran aracı, Kül Tigin ve Bilge Kağan durdurdu!

Araç Kültigin ve Bilge Kağan heykellerine çarparak durdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, içeri girdikten bir dakika sonra bir kişi otomobille Genel Merkez binasına girmeye kalktı. Araçta ve binada yapılan aramada bomba bulunmadı.

Radikal.com.tr/Ajanslar - Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin girişinden hemen sonra, 06 KA 0424 plakalı mavi renk UNO markalı araçla gelen Murat B. adlı bir kişi, arabasıyla MHP Genel Merkezi’ne girmeye çalıştı, güvenlik güçleri müdahale etti. Olay sırasında araç binanın giriş kapısının önündeki Kül Tigin ve Bilge Kağan heykellerini çevreleyen zincirleri de aşarak heykellere çarparak durdu, saldırgan yakalandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "O bir meczup. Partiye saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı" dedi.

PLAKA SAHTE ÇIKTI

Saldırganın aracının plakası sahte çıkarken Araçta bombaya rastlanmadı. Polis, Genel Merkez'de ve araçta bomba araması yaptığı sırada, Bahçeli bugün Konya'da düzenleyeceği miting programını değiştirmedi ve bu şehre hareket etti.ÇEKİM YAPAN BİR KADIN İFADE İÇİN KARAKOLDA

MHP yetkilileri, partinin güvenlik kameralarından olay anını izlediler. Bu sırada Genel Merkez binasının yanındaki bir binanın terasında bir kadının telefonla çekim yaptığı görüldü. MHP yönetimi bu durumu emniyet yetkililerine iletti. Polis, kadının elindeki görüntülere el koydu. Kadın, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

''SANKİ BİR BOMBA GİBİ''
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Birisi arabayla saldırdı. Arabayla kapıdan içeri girecekti. Sanki bir bomba gibi. Güvenlik güçlerimiz engelledi. Apar topar polis ekipleri saldırganı gözaltına aldı” dedi. ''Genel Başkanımız ve yöneticiler de miting öncesi buradaydı'' diyen Yalçın, Bahçeli'nin saldırı girişimi karşısında ne yaptığı sorulunca şunları söyledi:
''Saldırı girişiminin mitingin olduğu gün olması çok ilginç. Genel Başkan Bahçeli hiç yorum yapmadı. Sadece saldırı ile ilgili bilgi aldı.''

POLİS: TERÖR SALDIRISI DEĞİL

Emniyet yetkilileri, ilk bulguların olayın bir terör saldırısı olmadığını ortaya koyduğunu ve kapsamlı soruşturma yapıldığını bildirdiler.


MHP'li vekillerden tepki

MHP'li Lütfü Türkkan, Twitter'dan MHP Genel Merkez Binası'na saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Türkkan şunları söyledi, ''MHP Genel Merkezi önündeki güvenlik önlemleri, AKP Çemişgezek İlçe binası önündeki güvenlik önlemlerinden bile geride olunca...
Genel Merkezimiz'e yapılan saldırı ile Genel Başkanımız'ın binaya girişi arasındaki zaman farkı, sadece 1 dakika.
Saldırı ardındaki kişi kurum örgüt her ne ise, İçişleri Bakanı'nın bir an önce çıkarması gerek.
Bu saldırı ardındaki gerçek suçluyu çıkarmayıp hasır altı ederse İçişleri Bakanı, Meclis'te kendini zor günler bekleyecek.''

OGAN: PLANLI BİR SALDIRI GİRİŞİMİ
MHP Iğdır Milletvekili Sinan Ogan da saldırıyı Twitter'dan kınadı ve güvenlik zaafiyeti olduğunu öne sürdü.
İşte Ogan'ın yazdıkları:
MHP Genel Merkezine Genel Başkanımızın girişi esnasında arabayla düzenlenen saldırıyı kınıyoruz. Ankara'nın göbeğinde güvenlik zafiyeti var
Saldırı Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin binaya girişinden sadece 1 dakika sonra meydana geliyor. Planlı bir saldırı girişimi gibi.
Bu hükümetin yanlış politikası Türkiye'yi her türlü saldırıların hedefi haline getirmiştir. Allah korusun bugün 1 facia da olabilirdi.
Saldırının MHP'nin Konya Türkçe Mitingi nin olduğu gün olması manidar. Partinin en kalabalık olduğu saatlerde yapılması düşündürücü.
Bu saldırının amacı güvenlik endişesi yaratıp Konya Türkçe Mitingi'ne katılımı zayıflatmaksa nafile. Ülkücüleri ölümle korkutamazsınız...
MHP'ye yapılan saldırı Konya Mitingimizi ve Genel Başkanımızın vereceği mesajları daha da önemli hale getirmiştir. Katılım artık elzemdir.

AKŞENER: SALDIRI MHP'NİN SAĞDUYUSUNA YÖNELİK
MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener de saldırıya tepkisini şu sözlerle dile getirdi:
Genel Merkezimize yapılan, Genel Başkanımızın gelişi ile arasında bir dakika fark bulunan saldırının derhal aydınlatılması şarttır.
Bu gün Konya'da yapılacak, teması Türkçe olan açık hava toplantımız da düşünülürse saldırı MHP ve Sn. Genel Başkanımızın sağduyusuna yönelik.