'Milletimiz sadece Başbakan Erdoğan'a bakıyor'

'Milletimiz sadece Başbakan Erdoğan'a bakıyor'
'Milletimiz sadece Başbakan Erdoğan'a bakıyor'
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Milletimiz kimin milletvekili, kimin il başkanı, belediye başkanı, kimin bakan olup olmadığına değil, sadece Recep Tayip Erdoğan'ın olup olmadığına bakıyor. Allah Başbakanımıza uzun ömür versin" dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Karaman'a gelen Kılıç, bir otelde düzenlenen AK Parti İl Kongresi'ne katıldı. Ölçülü seviyeli ve AK Parti'li olmanın ahlakına yakışan bir kongre yaşandığını ifade eden Kılıç, “Sizleri kutluyor ve tebrik ediyorum. Bizim kongrelerimizde sandalyeler havada uçuşmaz. Bizim kongrelerimizde pet şişeler havada uçuşmaz. Bizim kongrelerimiz tek adaylı da olsa, 5 adaylı da olsa AK Parti'nin tüzüğüne, programına, siyasetine ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın beklentilerine uygun kongreler olur. Bu salonda bu hava var. Sizi kutluyorum” diye konuştu. 

AK Parti'nin 1-2 değil, 10 yıldır tek başına görevde olduğunu, hiçbir mazeretin, özrün ve gecikme ifadesinin kabul edilemeyeceğini belirten Kılıç, şunları söyledi: 

“Milletimiz kimin milletvekili, kimin il başkanı, belediye başkanı, il genel meclisi üyesi olduğuna, kimin bakan olup olmadığına değil, sadece Recep Tayip Erdoğan'ın olup olmadığına bakıyor. Allah Başbakanımıza uzun ömür versin. Gerçekten Türk siyasetine çok büyük değer kattı. Sadece kendi varlığıyla, bakışıyla, felsefesiyle değil AK Parti üzerinden Türkiye'ye çok büyük değerler kazandırdı. AK Parti görevi devraldığında IMF'ye 23.5 milyar dolar borcumuz vardı. Onun için Türkiye Masası Şefi Ankara'ya intikal ettiği zaman herkes ayağa kalkıyor, ceketini ilikliyor, bir yanlışımız olmasın diye ağzından dökülen kelimeleri adeta havada kapıyorlardı. Bugün Türkiye'nin IMF'ye olan borcu 3 milyar doların altında.” 

“Borç yiğidin kamçısıdır” sözünü hatırlatan Kılıç, “İyi de borç 'yiğidin' kamçısıdır. Bizden öncekiler borcu aldılar ancak yiğitlik yapmadılar, ödemeye kalkmadılar. Sadece borç aldılar, borçlar ne zaman ödendi? Bir yiğit Başbakan olduğunda ödendi. Birçok kuruluşa olan borçlarımız aynı şekilde ödendi ve ödenmeye de davam ediyor. Hep birlikte çok çalışıp ülkemizi daha güzel yerlere getireceğiz” ifadesini kullandı. Kongrenin ardından Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu'yu makamında ziyaret eden Kılıç, Uğurlu'dan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kılıç, daha sonra olimpik yüzme havuzu ile Kazım Karabekir Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu. İsmet Paşa Caddesi'ndeki esnafı ziyaret eden Kılıç, Aktekke Camisi, Karaman Kalesi, Çeşmeli Kilise ve Tartan Evi'ni gezdikten sonra Karaman'dan ayrıldı. (AA)