Milletvekili adaylarının gözlerini bağladılar!

Milletvekili adaylarının gözlerini bağladılar!
Milletvekili adaylarının gözlerini bağladılar!
Düzce'de, MHP milletvekili adayları Abdullah Danışmaz ile Demet Günday'ın Beyaz Ay Derneği'ni ziyaretleri sırasında gözleri siyah bantla bağlandı. Merdivenleri çıkarken ve yürürken zorlanan milletvekili adayları göremeden yaşamanın zorluğunu dile getirdi.

RADİKAL - MHP Düzce milletvekili adayları Abdullah Danışmaz ile Demet Günday, Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi'ni ziyaret ettiler. Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, Abdullah Danışmaz ve Demet Günday'dan görme engellileri anlamaları için gözlerini bağlayarak, Belediye İş Merkezi'nin 3'üncü katındaki dernek binalarına yürüyerek çıkmalarını istedi. Gözleri siyah bantla bağlanan Abdullah Danışmaz ile Demet Günday merdivenleri çıkarken ve yürürken zorlanırken, yanlarında bulunan partililer de nasıl adım atacakları konusunda yardımcı oldu. Dernek binasına geldiklerinde gözlerindeki bantlar çıkarılan milletvekili adayları engellilere destek sözü verdi.

Gözleri dolan Abdullah Danışmaz, "Engelli olarak gördüğümüz kardeşlerimizi arkadaşlarımızı tanıdığımızı ve sorunlarını bildiğimizi zannediyoruz. Aslında onların sorunlarını, dertlerini yaşamadığımız için de bilemiyoruz. Engelli kardeşlerimizin hayat mücadelesini hiç görmemişiz. Bu hareket çok güzeldi. Yaşayarak görmek, onu anlamak ve görmek bizim için güzel oldu. Bizler eğer Allah nasip ederse Meclis'e gidersek yaşadığımız bu olay sonrası engelli arkadaşlarımızın aydınlık dünyasına dönebilmek için neler yapabiliriz bunun mücadelesini vermemiz gerektiğine inanıyorum. Bir dakika dünyam karardı, hiçbir şey görmedim. Sadece bir dakikada bunu öğrendik" dedi.

Nurullah Çelebi ise milletvekili adaylarının empati kurmasını istediklerini ifade ederek, "Bir hizmete talipler, bu hizmeti gerçekleştirirken 'Biz engellileri unutmayın, aklınızın bir köşesinde değil, her yerinde olalım' diye empati kurdurmak istedi. Görme engelli olmanın nasıl bir duygu olduğunu anlamaları için böyle bir şey yaptık" diye konuştu. (Tezcan SOLMAZ/DÜZCE/DHA)