Milli ittifaktan sevgi yürüyüşü

Milli ittifaktan sevgi yürüyüşü
Milli ittifaktan sevgi yürüyüşü
Milli ittifak oluşturan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul 2. Bölge milletvekili adayları, İstiklal Caddesi'nde yürüyüş düzenledi.

RADİKAL-Seçimlere birlikte girme kararı alan ve Saadet Partisi (SP)  ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul 2. Bölge milletvekili adayları, İstiklal Caddesi'nde yürüyüş düzenledi. “Sevgi Yürüyüşü"nde  milletvekili adayları çevredekilere karanfil dağıttı. Tünel Meydanında başlayan yürüyüş Fransız Başkonsolosluğu önünde sona erdi. Galatasaray Meydanında yapılan açıklamada konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Rıza Aydın “Bu gün gerçekten Türkiyemizde yolsuzluk var. İşsizlik var. Gelir dağılımında adaletsizlik var. Ticaretimizde ahlaki erozyon var. Sokağımızda huzursuzluk var. İnsanlarımızın birbirini anlamama, birbirine tahammül etmeme durumu var. Bütün bunları aşabilmek için, Türkiye'mizde yaşama sevincinin olduğu bir ortamı oluşturabilmek için biz iki siyasi parti güç birliği yaptık. Türkiye'mizin normalleşmesi için uğraşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yürüyüş esnasında bir davul ekibinin eşliğinde Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisinin birleştiği anonsları yapılarak, bu ittifaka oy istendi. İstiklal caddesinde bulunan HDP'ye ait bir stantta bulunan HDP'lilere de Saadet Partililer tarafından karanfil verildi. Bu esnada gerçekleşen ilginç diyaloglar arasında bir Saadet Partili'nin HDP'lilere “Elbirliği ile haramilerin saltanatını yıkacağız" şeklinde seslenmesi dikkat çekti .Bir HDP' linin Rıza Aydın'a “ Onu başkan yaptıracak mısınız?" şeklindeki sorusuna Aydın, “Biz yaptırmayacağız. Siz kendinizden emin olun yeter" şeklinde cevap verdi.

TAKSİM'DE ESNAFA DAYAK İDDİASI

Rıza Aydın AK Parti milletvekili adayı Hüseyin Bürge'nin seçim çalışması yaparken kendisi ile tokalaşmayan esnafın çevresindekilerce dövüldüğü iddialarıyla ilgili  olarak ise “ Tabi ki bir siyasi temsilcimize vatandaşımızın elini uzatması daha nezaketli bir şey olabilirdi ama elini uzatmamak onun hakkıdır. Onu darp etmek kimsenin hakkı değildir" dedi.

Özgür ARSLAN İstanbul DHA