Milli saraylar için 7.7 milyon YTL

TBMM 2005 yılında toplam 20 milyon 682 bin Yeni Türk Lirası (YTL) tutarında yatırım gerçekleştirecek. Yatırım ödeneklerinin 7.7 milyonu, harcamaları bu yıl ilk kez Meclis bütçesine alınan milli sarayların bakım ve onarım işlerine harcanacak.

ANKARA - TBMM 2005 yılında toplam 20 milyon 682 bin Yeni Türk Lirası (YTL) tutarında yatırım gerçekleştirecek. Yatırım ödeneklerinin 7.7 milyonu, harcamaları bu yıl ilk kez Meclis bütçesine alınan milli sarayların bakım ve onarım işlerine harcanacak.
Milli saraylara ayrılan ödeneklerin de 2 milyon 783 bin YTL'lik aslan payı Dolmabahçe Sarayı'na ayrıldı. 2005 yılında Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu, Ihlamur, Beykoz ve Aynalıkavak kasırları, Florya ve Yalova Atatürk köşkleri ile Hereke Halı, Yıldız Porselen gibi üretim tesisleri için de bakım-onarım ödeneği konuldu.
Gelecek yıl TBMM kampüsünde de toplam 12.9 milyon YTL'lik yatırım yapılacak. Yatırım ödeneklerinin 7 milyon 950 bini yeni halkla ilişkiler binası yapımı ve Meclis ısıtma merkezinin yenilenmesi, 2 milyon 980 binlik bölümü bilgisayar ve büro malzemeleri başta olmak üzere çeşitli mal alımı, 1 milyon 620 binlik bölümü de onarım harcamaları için kullanılacak.