Milli Savunma Bakanı'ndan 'çatışma' açıklaması: Seçime doğru artacaktır

Milli Savunma Bakanı'ndan 'çatışma' açıklaması: Seçime doğru artacaktır
Milli Savunma Bakanı'ndan 'çatışma' açıklaması: Seçime doğru artacaktır
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Ağrı'da dün yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Silahla siyaset yan yana olmaz. İki yüzlü siyasetin terk edilmesi lazım" dedi. Yılmaz, seçim yaklaştıkça benzer olayların artabileceğini söyledi.

RADİKAL - Çeşitli temaslarda bulunmak üzere tarifeli uçakla İstanbul’dan Sivas’a gelen bakan Yılmaz Ağrı’da meydana gelen olaylarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlada. Yılmaz şöyle konuştu:

"Çözüm sürecinin bu ülkenin geleceği için olmazsa olmaz unsuru olduğunu görenler bunu aksatmak istiyorlar, birinci husus budur. İkinci husus bu çözüm sürecine karşı çıkanlara milletçe hepimizin karşı çıkması lazım. Üçüncü husus silahla siyaset yan yana olmaz. Milletin iradesinin üzerine silahla ipotek koymak mümkün değildir. Türkiye ’nin sabırla barış sürecini devam ettirmesi gerekir ve inşallah devam ettirecektir."

Diyadin'deki çatışmada 5 PKK'lı öldürüldü

’SEÇİM YAKLAŞTIKÇA DAHA DA ARTACAKTIR’

Seçim yaklaştıkça benzer olayların artma ihtimalinin sorulması üzerine Bakan Yılmaz şöyle konuştu: "Artacaktır, daha da artacaktır. Gaye nedir? Bu çözüm süreci hedefine ulaşmalıdır. ’Çözüm süreci iyi gitmiyor’ algısını vererek Ak Parti ’nin oylarını nasıl daha aşağı alırız şeklinde bir çalışma olacaktır. Ama milletimiz oynanan oyunu görürse inşallah bunlara itibar etmeyecektir. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk güvenlik güçleri üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiştir. Bundan sonra da getirmeye devam edecektir." (Halife YALÇINKAYA/SİVAS/DHA) 

Selahattin Demirtaş: 'Genelkurmay AKP'ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur'

Çatışma bölgesinden ölüm haberi geliyor

HDP Ağrı İl Başkanı: PKK'lılar da şenliğe katılacaktı

Davutoğlu, Ağrı'daki çatışmayla ilgili konuştu. Gerekli cevap veriliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz

Yalçın Akdoğan: Ateşle oynayan kendisi kaybeder


  http://www.radikal.com.tr/133410213341024

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP'de oyun bitmez - Selimserincan

  HDP'nin yükselişine karşı oynanan oyunlar seçime kadar artarak sürecek. Ama halkımız bu oyuna ne kadar itibar edecek, seçim sonucunda göreceğiz.

  Başka kapıya - UNDECLARED50

  Buadamlar/kürthareketi, oylarını almayı umdukları memleketteki bütün demokratik, liberal, sol vs. unsurlarda birtürlü gideremedikleri (şuvakte kadar da gideremeyecekleri!) bir kuşkuya sebebiyet verme pahasına sizlerle düşüpkalktılar/kalkıyorlar. Dolayısıyla onların bu süreci sonlandırmaya çalıştıklarına, savaş istediklerine bizi hayatta inandırmazsınız! Kendilerini savunacaklar mı? elbette! katır değiller ya!

  size (akp'ye) inanan var mı? - sofronitsky

  size inanan varsa bile oyunu ya mhp'ye ya da vatan partisi'ne verecek sanırım. bu provokasyonlar sonucu olan yine korumasız kalan ölümleri hastalıklı barış karşıtı insanlarca dört gözle beklenen askerler ve gerillalara olacak. bu olaylar sonucu her konuda yanar döner olan akp'ye oy gitmesini ummak saçmalık olur.

  AÇIK AÇIK SANDIĞI KANA BULAYACAĞIZ DİYORLAR! - Ali Karatay

  Neden? 'Kana bulanırsa sandıktan biz çıkarız' diye. Döktüğünüz kan, sadece suçlarınızı büyütür, göreceksiniz, sizi kurtarmayacak.