Milli Savunma Bakanı'ndan 'çatışma' açıklaması: Seçime doğru artacaktır

Milli Savunma Bakanı'ndan 'çatışma' açıklaması: Seçime doğru artacaktır
Milli Savunma Bakanı'ndan 'çatışma' açıklaması: Seçime doğru artacaktır
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Ağrı'da dün yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Silahla siyaset yan yana olmaz. İki yüzlü siyasetin terk edilmesi lazım" dedi. Yılmaz, seçim yaklaştıkça benzer olayların artabileceğini söyledi.

RADİKAL - Çeşitli temaslarda bulunmak üzere tarifeli uçakla İstanbul’dan Sivas’a gelen bakan Yılmaz Ağrı’da meydana gelen olaylarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlada. Yılmaz şöyle konuştu:

"Çözüm sürecinin bu ülkenin geleceği için olmazsa olmaz unsuru olduğunu görenler bunu aksatmak istiyorlar, birinci husus budur. İkinci husus bu çözüm sürecine karşı çıkanlara milletçe hepimizin karşı çıkması lazım. Üçüncü husus silahla siyaset yan yana olmaz. Milletin iradesinin üzerine silahla ipotek koymak mümkün değildir. Türkiye ’nin sabırla barış sürecini devam ettirmesi gerekir ve inşallah devam ettirecektir."

Diyadin'deki çatışmada 5 PKK'lı öldürüldü

’SEÇİM YAKLAŞTIKÇA DAHA DA ARTACAKTIR’

Seçim yaklaştıkça benzer olayların artma ihtimalinin sorulması üzerine Bakan Yılmaz şöyle konuştu: "Artacaktır, daha da artacaktır. Gaye nedir? Bu çözüm süreci hedefine ulaşmalıdır. ’Çözüm süreci iyi gitmiyor’ algısını vererek Ak Parti ’nin oylarını nasıl daha aşağı alırız şeklinde bir çalışma olacaktır. Ama milletimiz oynanan oyunu görürse inşallah bunlara itibar etmeyecektir. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk güvenlik güçleri üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiştir. Bundan sonra da getirmeye devam edecektir." (Halife YALÇINKAYA/SİVAS/DHA) 

Selahattin Demirtaş: 'Genelkurmay AKP'ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur'

Çatışma bölgesinden ölüm haberi geliyor

HDP Ağrı İl Başkanı: PKK'lılar da şenliğe katılacaktı

Davutoğlu, Ağrı'daki çatışmayla ilgili konuştu. Gerekli cevap veriliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz

Yalçın Akdoğan: Ateşle oynayan kendisi kaybeder