Mısır Cumhurbaşkanı adayına Erdoğan'lı seçim şarkısı

Mısır Cumhurbaşkanı adayına Erdoğan'lı seçim şarkısı
Mısır Cumhurbaşkanı adayına Erdoğan'lı seçim şarkısı

Mısır basını, Şatır'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a benzetilmesinin ardında AK Parti hükümetinin Türkiye'de gerçekleştirdiği ekonomik kalkınma ve dış ilişkilerdeki başarının yattığını belirtti

Mısır'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Müslüman kardeşlerin adayı Hayrat Şatır'ın seçim şarkısında, Şatır'dan 'Mısır'ın yeni Erdoğan'ı olarak bahsedeliyor

İSTANBUL – Mısır'da Mayıs sonunda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adaylar çalışmalarına hız verirken, Müslüman Kardeşler'in adayı Hayrat Şatır'ın seçim propagandasında kullanacağı şarkılardan biri dikkati çekti.

Mısırlı şarkıcılar Ahmet Salah ve İslam Halit tarafından bestelenen şarkıda Şatır, Mısır'da geleceğin Erdoğan'ı olarak gösteriliyor.

Sözleri, "İşte o mutlu haber , yarın dünya bayram olacak, ey ülkem huzurlu ol sana geliyorum, Mısır'ın yeni Erdoğan'ı, hayatımızı cennet kılmak için geliyor, gözlerimizdeki yaşları silecek, uzaklarda olan ümitlerimizi geri getirecek, ey ülkem huzurlu ol. Mısır'ın yeni Erdoğan'ı Şatır" şeklinde olan şarkıyı Sultan Kasım adlı şarkıcı seslendiriyor.

Mısır basını, Şatır'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a benzetilmesinin ardında AK Parti hükümetinin Türkiye'de gerçekleştirdiği ekonomik kalkınma ve dış ilişkilerdeki başarının yattığını belirtti. Bu şarkıyla Mısırlı seçmenlerin ilgisinin çekilmesinin hedeflendiği belirtildi.(aa)