'MİT, IŞİD'i Muammer Güler'in emriyle ağırladı'

'MİT, IŞİD'i Muammer Güler'in emriyle ağırladı'
'MİT, IŞİD'i Muammer Güler'in emriyle ağırladı'
CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, El Nusra üyelerinin MİT'in gözetiminde ve denetiminde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın misafirhanelerinde kalmalarına yönelik, altında dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler'in imzasının olduğu bir genelgeye ulaştığını açıkladı.

Dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler'in Hatay Valiliği'ne gönderdiği genelgenin fotoğrafını Twitter'daki hesabından paylaşan Özkes, " Dünya Lideri diye övdükleri Tayyip'in ülkeyi getirdiği duruma bakınız. Davutoğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada Musul Konsolosluğu'nda çalışan bürokratların güvenliği için tüm önlemlerin alındığını söylemişti. Diyanet'in Suriye için camilerden topladığı paranın ne kadarı Nusra'ya, ne kadarı IŞİD'e gitti? Suriye'de savaşanlar Hatay'da Diyanet'e ait Kuran Kursu ve yurtlarında barındı mı? İçişleri Bakanlığı'nın Diyanet'e bu konuda bir yazısı var mı? Bir Kandil gecesinde TRT'de canlı yayınlanan Mevlid duasında Diyanetin dua ettirdiği Suriyeliler kimdi?" diye yazmıştı.

Dönemin İçişleri Bakanı Güler'in Hatay Valiliği'ne gönderdiği belirtilen genelgedeki bazı ifadeler şöyle: "Bölgesel çıkarlarımız temelinde Suriye'de bölücü örgüt PKK uzantısı PYD güçlerine karşı desteklediğimiz El Nusra mücahitlerine aşağıda belirlenen çerçevede desteğin sunulması, iliniz sınırları içindeki kamu kurumlarına ait sosyal tesislerinde barındırılmaları. Milli İstihbarat Teşkilatımız denetiminde çeşitli ülkelerden getirilerek bölücü örgüt PKK uzantısı PYD'ye karşı savaştırılan ağırlıkta Çeçen ve Tunusluların bulunduğu El Nusra'ya bağlı mücahitlerin iliniz sınırları içinde Suriye'ye geçişlerinde, istihbarat görevlilerine gerekli desteğin sağlanarak güvenliklerine ve konunun gizliliğine riayet edilmesi önem arz etmektedir. Mücahitlerin ülkemiz sınırlarından Suriye'ye geçişlerinde Hatay ilimiz stratejik bir konuma sahiptir. İslamcı gruplara lojistik desteğin aktarılması, eğitimleri ve yaralıların tedavisi ve mücahitlerin geçişleri ağırlıklı olarak buradan yapılacaktır. Milli İstihbarat Teşkilatımız ve ilgili merciler bu konuda görevlendirilmiştir." (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/119692411969248

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Musul konsolosluğun işgal ve saldırı - user501464

  Herkezin gözünden kaçan,adeta kendini unutturun Haşimi işid eylemlerihakkında nerdeyse Bayram yapacak .

  Katledende, Katlettirende Canidir. - ercan02

  Kürtleri katlettirme politikasi belkide son dönemlerde duydugum en igrenç politikadir ki bunu sokaktaki çocuk dahi biliyordu. Benim için yanliz katleden cani degildir ayni zamanda katlettirende CANi dir. Iste Türkiyenin ortadogu politikasi!!!

  kürt düşmanlığından rezil olmaya - AENCÜ

  "Bölgesel çıkarlarımız temelinde Suriye'de bölücü örgüt PKK uzantısı PYD güçlerine karşı desteklediğimiz El Nusra.." Dış politikada tek ölçütün Kürt düşmanlığı olduğu belli, bunu defalarca dile getirdik. PYD'ye karşı savaşan bu çete üyelerinin Ceylanpınar'daki hastanelerde tedavi edildiğini de söyledik. Akp Ceylanpınar'ı hileyle aldı ve şuanki C.pınar beld. başkanı bu çeteleri destekleyen bir araptır. Sizin tek ölçütünüz Kürt düşmanlığı olduğu sürece daha çok rezil olursunuz böyle.

  Yargılanacaksınız. - user387623

  Malum zihniyet devri bittiğinde, yargılanacak, hesap verecek, çok muktedir olacak!

  hayaldi gerçek oldu!! - user385091

  Terör örgütü üyelerini, diyanet işlerinin misafirhanelerinde ağırlamak, camilerde toplanan yardım paralarını El Nusra, El kaide, IŞİD gibi terör örgütlerine aktarmak, Suriye jejimine karşı lojistik olarak desteklenen teröristlerin yaralarını hastanelerde tedavi etmek Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hayaldi, GERÇEK OLDU!!!

  Çağdaş Frankeştaynlar - Saim Kara

  Işidi yaratanlar, çağdaş frankeştaynlardır. Bu yaratıkların ilk zararları yarattıklarına olur. Sonra da tüm çevreye..

  zavallı ülkem! - marengel

  Diktatör heveslisi en baştakinden,en sondakine dek hepsi de zavallı ve dünyadan habersiz,burnunun ucunu görmekten aciz yürütücüler bunlar.Yürütmek dışında hiç bir konudan anlamazlar.Bu yüzden şaşırmayın,daha neler çıkacak kimbilir.