MİT'çiler Tansu Çiller oldu!

MİT'çiler Tansu Çiller oldu!
MİT'çiler Tansu Çiller oldu!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüde konuşurken önüne gelen, ''Tansu Çiller'e tutuklama kararı çıkmış'' notunu salondakilerle paylaştı. Bu müthiş haberin doğru olmadığı kısa süre sonra anlaşıldı.

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu , bugün DİSK Genel Kurulu'na katılarak kürsüde bir konuşma yaptı. Konuşması sürerken bir CHP'li görevli Kılıçdaroğlu'na bir not iletti. Kılıçdaroğlu nota şöyle bir baktı ve ''Arkadaşlarım şimdi elime bir not verdi. Tansu Çiller’e tutuklama kararı çıkmış'' dedi. Salonda ve toplantıyı izleyen gazeteciler arasında şok etkisi yaratan bu açıklama 10-15 dakika sonra açıklık kazandı. Konu Çiller'le ilgili değildi. Ortada CHP'li görevlilerin çok büyük bir yanlış anlaması vardı.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 


'ÇİLLER TUTUKLANDI'NIN SIRRI

CHP Genel Başkanı kürsüde konuşurken Ankara'da yoğun bir trafik yaşanıyordu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadesinin alınabilmesi için Ankara Savcılığı'na talimat gidiyor, 4 MİT'çinin Kılıçdaroğlu: Bu ülkede neler oluyor? ise görüldükleri yerde gözaltına alınma talimatı veriliyordu. CHP'li görevliler internet sitelerinde, televizyonların haber kanallarında son dakika bilgileri olarak geçen bu önemli gelişmeleri Genel Başkan'a bir notla duyurmayı uygun buldular. Ancak son dakika bilgilerini çok yanlış anlayarak...MİT'ÇİLER HAKKINDA YAKALAMA KARARI haberlerini, ''Olsa olsa Çiller yani Tansu Çiller'dir'' diyerek notu kaleme aldılar: Tansu Çiller'e tutuklama kararı çıkmış!

Önüne gelen son dakika notunu salondakilerle paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , konuşmanın ardından konuyla ilgili bilgi soran gazetecilere işin gerçeğini şöyle izah etti: Bana not geldi ama o notun yanlış olduğu bana söylendi daha sonra. Doğru bana bir not geldi ama notun doğru olmadığını bana ifade ettiler... (dha)