MİT'in başına yeni isim atandı

MİT'in başına yeni isim atandı
MİT'in başına yeni isim atandı
Hakan Fidan'ın AK Parti'den milletvekili adayı olmak için istifa etmesinin ardından MİT Müsteşarlığı'na vekaleten Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa atandı. Musa'nın asaleten de atanacağı ifade ediliyor.

RADİKAL - AK Parti 'den aday olmak için istifa eden Hakan Fidan'ın yerine, MİT Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa vekâleten atandı. Musa'nın daha sonra asaleten atanacağı bildirildi.

Habertürk'ün haberine göre, Fidan'ın istifa etmesinin ardından ilk olarak Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu’nun ismini gündeme geldi. Ancak Fidan'ın yerine MİT Müsteşarı olarak vekaleten şimdilik MİT Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa atandı. 

İsmail Hakkı Musa'nın daha sonra asaleten de atanacağı ifade ediliyor.

MİT KORUYACAK
İstifası 10 Şubat’tan itibaren geçerli sayılacak olan Fidan’ın, 7 Haziran genel seçimlerine kadar Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yakın temas halinde olacağı, seçim gezilerine eşlik edeceği ve danışmanlık yapacağı ifade ediliyor. Fidan’ın seçim kampanyası sırasında kendisine eşlik edecek özel bir ekip oluşturacak. MİT Müsteşarlığı görevinde bulunduğu için, koruma görevini Emniyet’le birlikte MİT ajanları yapacak.


  http://www.radikal.com.tr/128884312888432

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu kadar korkulacak ne var ki - genco940

  koruma önlemlerine bakılırsa korunanların ne biçim bir ruh halinde olduklarını anlamamak mümkün değil de, sebep ne olaki diye de sormamak elde değil, ancak ne hikmetse korkunun ecele faydası olmadığı da söylene gelen bir söz dimi ama. Bakanlıklardan Kızılaya yürüyerek korumasız gidenler, koruma almayanlar, makam arabası yerine kendi araçlarını kullanan nicelerinin neden böyle bir sorunları yoktu acaba. Bazılarının koltuklarında raptiye filanmı bulunduki bu kadar rahatsızlar.

  BU İSİMLERİN HEPSİ ANLAMSIZ. ÇÜNKÜ....... - user564606

  Bugüne kadar yapılan tüm operasyonların başında ERDOĞAN vardı. Hala da öyle. İsimlere odaklanacağınıza olaylara ve onu idare ediliş biçimine ve perdenin arkasına bakmak lazım.