Muammer Güler: Mardin'in zenginliğini ranta çeviremiyoruz

Muammer Güler: Mardin'in zenginliğini ranta çeviremiyoruz
Muammer Güler: Mardin'in zenginliğini ranta çeviremiyoruz
Eyüp Feshane'de düzenlenen 'Mardin Tanıtım Günleri'ne katılan AK Parti Mardin Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler "Mardin'in zenginliğini ranta çeviremiyoruz" dedi.

RADİKAL - Eyüp Feshane’de düzenlenen "Mardin Tanıtım Günleri" bugün başladı. Tanıtım günlerinin açılışı için düzenlenen törene AK Parti Mardin Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol ve 2.51 metrelik boyuyla "Dünyanın en uzun adamı" unvanını elinde bulunduran Mardinli Sultan Köse de davet edildi.

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Februniye Akyol konuşma yapmak için kürsüye çağırılırken kendisinin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak tanıtılmasına tepki gösterdi. Konuşmasının başında bir düzeltme yapmak istediğini söyleyen Akyol, " Bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Kürsüye davet edilirken ve ismim söylenirken Büyükşehir Başkan Vekili olarak tanıtıldım. Bu şekilde tanıtılmak kendi şahsım açısından değil ama biz seçilirken Büyükşehir Belediyesi Eş başkanları olarak seçim tanıtımlarına çıktık. Bu şekilde seçildik. Bu bir kadın mücadelesi kazanımıdır. Bu hatanın düzeltilmesini istiyorum. Mardin Büyükşehir Belediyesi 8 ilçesiyle birlikte ’Eş Başkanlık’ sistemiyle yönetilmektedir"dedi.

Akyol’un bu tepkisine rağmen konuşmasını bitirip yerine geçerken yine "Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili" olarak anons edildi.

Akyol’un ardından konuşan Muammer Güler, Mardin’in tanıtım eksikliğine rağmen hem turizm hem de altyapı anlamında çok güzel imkanlara kavuştuğunu söyledi.

Konuşmasında, "Çözüm Süreci"ne de değinen Güler, "Şimdi o bölgenin ihtiyacı olan şey, barışın, birlikteliğin ve beraberliğin ilelebet yaşayacağı bir huzur ortamına kavuşmak... Mardin’in en önemli arzusu odur" diye konuştu.

Güler, konuşmasının ardından Mardin’in yerel ezgilerini dinledi, zaman zaman alkışla eşlik etti.

EN UZUN ADAM BAŞARAMADI
Mardin tanıtım günlerine katılan Sultan Köse, hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Feshane’de kurulan standları gezen Köse, hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğraf çektirdi.

Feshane’nin bahçesine çıkan Köse, kendisi için hazırlanan dev uçurtmayı uçurmaya çalıştı. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in de izlediği gösteride, Köse iki denemesinde de başarılı olamadı. İkinci denemede 100 metre kadar havalanan uçurtma, kalabalığın üzerine düştü. Bu sırada kısa süreli heyecan yaşandı.

Sultan Köse, etkinliğin sonunda Feshane’den ayrıldı.

Özgür ALTUNCU-Murat DELİKLİTAŞ/İSTANBUL, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/128742712874275

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  pensilvanya - user762143

  içlerindekini döküyorlar bir zat da pensilvanya ya o kadar takmıştı ki gerçi hala takık pensilvan ya da yatrken demişti. korkuları daha büyük uyuyamıyorlar çünkü hukuksuzluklarını örtmeye çalıştıkça batıyorlar bir yerde dışa vuruyor.

  RANT PESINDE KOSAN POLITIKACI - Equalizer001

  RADIKAL: ?Muammer Güler: Mardin'in zenginliğini ranta çeviremiyoruz? Neymis Mardin?in zenginligi? Dar sokaklari ve tas binlari mi? Unutmayin bir sehrin zenginligini icinde yasyan insanlarinin medeni olup olmamalari belirler. Daha gecen gun sevgilisi ile Mardinden kactigi icin Istabul Oto-garinda kardesleri ve amca cocuklari tarfindan Mardinli bir kizimizin karni desildi ve sevdigi erkek sayisiz bicak darbeleri ile katledildi. Bu vahseti goren hangi turist bu vahsi sehri gormeye gider ve hangi akli basinda is-adami veya yatirimci Mardine yatirim yapar? Siz, Mardin uzerinden rant kazanma yerine baglantilarinizi kullanarak nasil rant kazanacaginizi dusunun. Zira, yaklasan secimlerde ne Mardinden ne de baska bir sehirden milletvekili secilemiyacaksiniz. Bu Saaten sonra sizi ve diger iki eski Bakani, Baskan R. T. Erdogan bile kurtaramaz ?Politikacılar dünyanın her yerinde aynıdır, nehir olmayan bir yere köprü yapacaklarına söz verirler.? __Nikita Khrushchev

  açık açık konuşun ! - zebda

  ee artık gizli saklınız kalmadı rahat konuş tabii.rant de , adam kayırma de , çal de çırp de!

  FAKAT BAZILARI MAKAMIN GETİRDİĞİ GÜCÜ RANTA ÇEVİREBİLİYOR! - user564606

  Makamın getirdiği gücü nüfuz kullanarak ranta çeviriyor. Üstelik bu şahısların görev ve yetkilerini kötüye kullandıkları belgelenmesine rağmen özel kanununla ve yandaş mantığıyla yargıdan kaçabiliyorlar.

  EN İYİSİNİ ZATİALİNİZ BİLIYOR - m.rozbilen

  Sayın Bakanım, rant'a çevirmeyi en iyi siz biliyorsunuz. Bu konudaki tecrübelerinizden yararlanmak isterdik. Lakin etik olmaz diye özenmiyoruz.