Muammer Güler milletvekili adayı olmayacağını açıkladı

Muammer Güler milletvekili adayı olmayacağını açıkladı
Muammer Güler milletvekili adayı olmayacağını açıkladı
AKP Mardin Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, milletvekili genel seçiminde aday olmayacağını açıkladı. Güler, yaptığı yazılı açıklamada, 2011'de Mardin milletvekili olarak seçildiğini ve 2013 yılında da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunduğunu hatırlattı.

RADİKAL-Adı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonuna karıştığı için istifa eden eski bakanlardan Zafer Çağlayan'dan sonra  Muammer Güler de  7 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olmayacağını açıkladı. Dört eski bakandan Egemen Bağış üç dönem kuralına takılıyor. Erdoğan Bayraktar ise kararını daha açıklamadı.

Güler yaptığı yazılı açıklamada 2011'de Mardin milletvekili olarak seçildiğini ve 2013 yılında da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunduğunu hatırlattı. Güler  açıklamasında 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde bazı emniyet görevlileri ve yargı mensuplarınca yürütülen 'yolsuzluk kılıflı kumpas operasyonları' girişimleriyle; Türkiye 'de siyasetin, millet iradesine rağmen yeniden dizayn edilmeye çalışıldığını" ifade eden Güler, şunları kaydetti: "Bu suretle de başta kurucu liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi, partimizi ve doğrudan AK Parti iktidarını hedef alan bir darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Bu süreçte, kendi isteğimle bakanlık görevinden ayrıldım ve hakkımda Türkiye Büyük Millet Meclisince soruşturma komisyonu kurulmasını talep ettim. Söz konusu darbe girişimi sonrasında yürütülen ve halen devam eden adli, idari ve disiplin soruşturmaları sonucunda, birçok hukuksuz işlemler tespit edilmiş ve bunları yapan görevlilerle ilgili gerçekler ortaya çıkarılmıştır.
43 yıla yakın bir süredir, mülki idare amiri ve milletvekili sıfatıyla; her kademede devletime ve milletime onurla hizmet vermeye çalıştım. Misyonuna, yeni Türkiye tasavvuruna, Çözüm Süreci çalışmalarına ve hizmet anlayışına yürekten inandığım, Adalet ve Kalkınma Partisine ve onun ilkelerine daima bağlı kaldım. Bundan sonraki siyasi çalışmalarımı, aynı inançlar doğrultusunda ve parlamentodışında sürdürmek amacıyla; önümüzdeki milletvekili genel seçiminde aday olmayacağım. Yaşamım boyunca ülkemin, partimin ve vekilleri olmaktan gurur duyduğum kadirşinas Mardinli hemşehrilerimin hizmetinde olmaya devam edeceğim."

Zafer Çağlayan siyaset için kararını verdi


  http://www.radikal.com.tr/128932512893253

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yeterince topladiniz - kocero 21

  ihtiyaciniz kalmamistir ayakabi kutularina varana kadar doldurdunuz bundan sonra tadini cikarirsiniz artik bu milet bir tatli uykudan uyansa ama ne yazikki hala akpnin pesinden kosuyorlar yazik

  Olmaz., mutlaka aday olun... - citizen

  Oldu mu şimdi... Siz "malum dört kişi" bu TBMM nin gerçek yüzüsünüz. Sevimli değilsiniz o başka ama siz olmadan acemi ve şaşkın ördekler gibi ne yapacaklarını şaşırırlar vatana-millete hizmet (!) için yolunuzdan yürümek isteyenler... Siz mutlaka aday olun.., nasılsa sizi yeniden seçmeye hazır bir mürit topluluğu var...

  pişkinliğin alası - genco940

  sanki birileri gelin beyler aklanıp paklandınız bari tekrar millet vekili olun demişler gibi yok valla olmaz ısrar etmeyin gibi bir şey, pes doğrusu utanma denilen şey piyasadan çekildi galiba.