Muammer Güler: Yetimin bir kuruş hakkına tenezzül etmedik

Muammer Güler: Yetimin bir kuruş hakkına tenezzül etmedik
Muammer Güler: Yetimin bir kuruş hakkına tenezzül etmedik
Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, "Ne bir kuruş kamunun kaynağına, ne bir kuruş yetimin hakkına tenezzül etmedik. Tenezzül eden alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir. Bu operasyonu yapanların o yetimlere giden imkânlara mani olduklarını söylemek dahi istemiyorum. Bunlar kuzu postuna bürünmüş kurtlardır" dedi.

RADİKAL- Mardin'de bir otelde düzenlenen Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Güler, burada yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin dolambaçlı yollardan geçtiğini ve çok badireleri atlattığını belirtti. Yeni bir sürece girildiğini, 2023 vizyonuna ulaşılması için güçlü, kararlı bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Güler, bu iradenin de AK Parti'de olduğunu söyledi. Güler, Türkiye'de üzerinde oynanan 17 Aralık ve gezi olayları gibi kötü niyetli hesapların tutmadığını, benzer hesap ve oyunlara hala devam edildiğini savundu. Türkiye'nin istikrarlı bir başkanlık sisteminden ve anayasa yapacak güçten alıkonulmak istendiğini ifade eden Güler, MİT kriziyle de Türkiye'yi uluslararası alanda geriletmeye yönelik çalışmaların yapıldığını öne sürerek şunları kaydetti:

"Türkiye'nin o güçlü istihbarat örgütünü dünya karşısında güçsüz bir örgütmüş gibi göstermeye çalıştılar. Bu oyun yıllardan beri örülerek su yüzüne çıktı. Ortak bir Erdoğan karşıtlığında birleşmişler. Ben ona 'Erdoğanofobi' diyorum. 17-25 Aralık'ın belki de hayra yarayan yönü, bu yapının gerçek yüzünün Türk toplumuna gösterilmesi, açığa çıkmasına vesile olmasıdır."

'HER ZAMAN HESABINI VERMEYE HAZIRIZ'

Güler, TBMM'nin tarihinde Soruşturma Komisyonu'nu bizzat AK Parti istediğini, haklarındaki konunun soruşturma komisyonunda incelemesini de kendilerinin talep ettiğini dile getirdi. Bu konuya savcılık boyutundan, mahkeme boyutundan her yönüyle bakıldığını, incelendiğini kaydeden Güler, "Allah'a çok şükür bu olaylar başladığında 'veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Hesabımızı veremezsek karşınıza gelmeyiz' demiştik. Bunu tekrar ifade ediyorum, her zaman bunun hesabını vermeye hazırız. Sizi utandıracak, başınızı önünüze eğdirecek hiç bir işin içinde olmadığımı size burada şerefim ve namusumla yemin ederek söylüyorum. Bir faniye, bir devlet memuruna nasip olabilecek her görevde bulundum" ifadelerini kullandı.

Güler şöyle devam etti:

"Ne bir kuruş kamunun kaynağına, ne bir kuruş yetimin hakkına tenezzül etmedik. Tenezzül eden alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir. Bu operasyonu yapanların o yetimlere giden imkanlara mani olduklarını söylemek dahi istemiyorum. Bunlar kuzu postuna bürünmüş kurtlardır. İstifa etmedik, 'niye istifa etmedin?'... İstifa ettim. 'Soruşturma komisyonunu niye kurdurmadın?'... Soruşturma Komisyonunu kurduruyorsun, 'niye tasdiksiz karar aldın?'... Tastiksiz kararına itiraz ediliyor. Hangi ülkenin menfaatine çalıştıklarını biliyorsunuz artık. İslami fobiyi dünyada geçerli kılmak, Türkiye'yi güçsüz bir şekilde göstererek faiz lobisinin kucağına oturtmak. İşte bütün mesele budur."

Bölgeyi yakından ilgilendiren çözüm sürecinin baltalanmak istendiğine vurgu yapan Güler, "Çözüm süreci olursa bu memleketteki kardeşlik gelişecek. Ama bu bölgede her zaman birilerinin kavga içerisinde olmasını istiyorlar. Çözüm sürecini Türk milletine mal olmuştur. Ya olacak ya olacak" diye konuştu. Toplantıya AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Parti İl Başkanı Bahattin Uncu ve davetliler katıldı. AA


  http://www.radikal.com.tr/128411012841105

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haramkarlar - serbest dalış

  sana yetimin malını yedin demediler.. hırsızsınız dediler.. haram yediniz dediler.. rüşvetçi dediler.. rıza zarabıa sana bir şey olmaması için önüne yataraım dediğinizi söylediler.. bunlara cevap ver..

  Şaka gibi - user709297

  Zaytunga malzeme. Reza'nın önünde yatanlar, milyon dolarlara üç beş kuruş diyenler, beni yüce divana göndermeyin diye yalvaranlar, evinde para kasası stoklayanlar konuşuyor. Yetimin hakkına el uzatmamışmış. Adalet bugün olmasa yarın tecelli edecektir inşallah.

  Peki niye? - rafet AKSARI

  Etmenizde niye yüce divan yoluna reva gördüler? Sadece size mahsus bir özellik değil, allah rızası, vatan sevgisi için mi milyonlar dökülüp vekil olmak isteniyor? Geçiniz.

  - user447308

  Kesinlikle sayın bakan doğru söylüyor. Kamu kaynağı ve yetimin malina tenezzül etmemistir.

  RESMİ BELGELER VE KAYITLAR ÖYLE DEMİYOR! - user564606

  Belgeler bulunduğunuz konumu meşru ve kanuni olmayan bir şekilde suistimal ettiğiniz yönünde. Keşke kendiniz yüce divana gidip AK-lansaydınız. Bu lafları söylemek için acele etmeyin daha bu başlangıç. Gerisi mutlaka gelecek.