Muammer Güler'den kızı için de 'Rusça' savunması

Muammer Güler'den kızı için de 'Rusça' savunması
Muammer Güler'den kızı için de 'Rusça' savunması
Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, Meclis Soruşturma Komisyonu'na çocuklarının mal varlıklarına ilişkin ek bilgi sunduğu ve kızının mal varlığını da oğlu Barış Güler için söylediği sözlerle savunduğu ortaya çıktı.

RADİKAL – Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in, MASAK’ın hazırladığı bilirkişi raporunda mal varlığı gelirleriyle orantılı olmadığı iddia edilen oğlu Barış Güler’in ardından kızı Burcu Güler için de “Çok iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir’ savunması yaptığı belirtildi.

Habertürk gazetesinin haberine göre eski Bakan Güler, Meclis Soruşturma Komisyonu’na çocuklarının mal varlıklarına ilişkin ek bilgi sundu. Güler, İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde, kızı Burcu Güler’in mal varlığında maaş, kira ve faiz gelirleri dışında hiçbir artış olmadığını öne sürdü.

‘EV ALMASINA YARDIM ETTİM’
Kızının mevduat hesaplarının kendisi ve ağabeyinin (Barış Güler) katkısıyla 345 bin 179 TL’ye ulaştığını belirten Güler’in, kızına ait iki adet gayrimenkulden birinin kooperatif yoluyla 40 bin TL’ye, Şişli’deki 2+1 dairenin ise sağladığı katkı ile 270 bin TL’ye alındığını kaydetti. Güler, kızının mal varlığının yüksek olmasını ise oğlu Barış Güler için söylediği sözlerle savundu. Kızının 37 yaşında ve İktisadi, Ticari Bilimler Fakültesi mezunu olduğunu belirten Güler’in, kızının çok iyi derecede İngilizce ve Rusça bildiğini aktardığı kaydedildi. Kızının yurtdışında da iş alanında deneyimlerinin olduğunu ifade eden Güler’in, kızının yurtiçinde de bazı şirketlere ortak olduğunu ifade ettiği kaydedildi.