Muammer Güler'den vekillik istifası

Muammer Güler'den vekillik istifası
Muammer Güler'den vekillik istifası
Ak Parti'den milletvekilliği adayı olmak için eski İstanbul Valisi, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy istifa etti


Milliyet gazetesinden Tolga Şardan'ın haberine göre, 2011 genel seçimlerinin tarihinin 12 Haziran olarak kesinleşmesinin ardından bürokraside yoğun olarak beklenen milletvekilliği aday adaylığı için ilk istifayı Kamu Düzeni ve Güvenliği (KDG) Müsteşarı Muammer Güler verdi.

İstanbul’dan aday adayı olması beklenen Güler, dün sabah istifa dilekçesini İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne sundu. Tunceli’deki görevi sırasında son seçimler öncesinde vatandaşlara beyaz eşya dağıtan ve hapis cezasına çarptırılan Giresun Valisi Mustafa Yaman’ın da Ak Parti ’den aday adaylığı için istifa edeceği öğrenildi. Cezası ertelenen Yaman’ın aynı zamanda Ak Parti Eskişehir Milletvekili Murat Mercan’la akraba olduğu ortaya çıkmıştı.

Kulislerde isimler

İçişleri Bakanlığı kulislerinde, Ak Parti’den ve diğer partilerden milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılacak valiler de yoğun olarak konuşuluyor. Bu isimlerin başında, Kars Valisi Ahmet Kara, Yalova Valisi Yusuf Erbay, Kırklareli Valis Ali Haydar Öner geliyor.
Bu arada, bugün görevinden ayrılacak İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yerine yine müsteşar Osman Güneş’in seçim sürecinin bakanı olacağı öğrenildi. Güneş, 2007’deki genel seçimler öncesinde de Kayseri Valisi iken İçişleri Bakanı olmuş ve seçimden sonra müsteşar olarak bakınlıktaki görevine devam etmişti. Milletvekili aday adayı olması beklenen Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal’ın da yerinde kalacağı belirtildi.

Savcı istifa etti

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy da Ak Parti’den milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere görevinden istifa etti.

Bir istifa da MEB ’den

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ’nde Daire Başkanlığı görevini yürüten Seyithan Razi de Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.(Milliyet)


  http://www.radikal.com.tr/1042246104224646

  YORUMLAR
  (46 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bıyıklı nerde yaa - kör saatçi

  arkadaşlar listede bi eksik var ya celalettin cerrahın adını göremedim bıyıklarını mı kesti yoksa küstü mü bize

  A-aa - iris78

  Derin devlet AKP'den aday.. Zaten varlardi, simdi iyiden iyiye ele geciriyorlar galiba. Düsünüyorum da, acaba AKP'yi derin devlet mi kurdu ve bu duruma getirdi. Öyle ya koca Ergenekon (faili mechuller vb.) darbe girisimleri gibi bir basite indirgendigine göre. Diyelim bunlar darbe girisimcileri. Girisimci.. Bizzat yapan, gerceklestiren var ama. Iste Evren ve avanesi. Derin devlet aday adaylariniz hayirlara vesile olsun dilerim.

  Cahillere Duyurulur. - rrıza

  Onada istanbul'u adam etti diyecekler. fanatiklerimiz ve yobazlarımız azalmayıncaya kadar bu tür insanlar hayat bulacak bu ülkede.

  Yakışır Sayın Valime - sieemen

  Bir Mayislarda İşçilere yaptığı zulmün mükafatını alacak elbet. Sayın Cerrah'ın neyi eksik. Ondan da bekliyoruz.

  vekil - aprem63

  başbakanın yanında süklüm büklüm duran eski valiye baktıkça iyiki politikacı olmamışım diyorum kendi kendime

  Geçmiş olsun.. - yine direnç

  Hrant Dink cinayetini faili meçhuller listesine ekleyin. Engin Ceber cinayetini faili mechullere ekleyin. Geçmiş olsun yetmez ama evetçiler.

  Derin devlet normallesiyor mu? - nyoped

  Derin devletle mucadeleden kasitlari derin devleti meclise sokmakmis.