'Müdür silaha sarıldı'

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Başkanı İsmail Tombul, SHÇEK Yapı İşleri Daire Başkanvekilliğine getirilen Cemal Şamlıoğlu'nun bir şube müdürünü silahıyla tehdit etttiğini öne sürdü.

ANKARA - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Başkanı İsmail Tombul, SHÇEK Yapı İşleri Daire Başkanvekilliğine getirilen Cemal Şamlıoğlu'nun bir şube müdürünü silahıyla tehdit etttiğini öne sürdü.
Tombul, SHÇEK'te yapılan yeni atamalarla AKP'nin yoğun şekilde kadrolaştığını dile getirdi. İsmail Tombul durumu şöyle anlattı:
"Atamalar genelde vekâleten yapılıyor. Ataması yapılanlar arasında imamhatip ve ilahiyat fakültesi mezunlarının yanı sıra AKP'den 3 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olmuş ancak kazanamamış olan kişilerde bulunuyor. İsmail Tombul 'silahlı tehdidi' de şöyle anlattı:
Şamlıoğlu, 15 Ocak günü SHÇEK Araştırma Geliştirme Daire Başkanı İbrahim Taşkesti ve Dünya Bankası Araştırma Danışmanı Özcan Karslı'nın yanında Araştırma Geliştirme Şube Müdürü Fikri Akbin'e elleri cebinde olduğu için küfür etti. Akbin'in kendisine yanıt vermesi üzerine yumruk atmak için girişimde bulunan Şamlıoğlu, Taşkesti ve Karslı tarafından engellendi. Ancak Şamlıoğlu, belindeki silahını çekti ve mermiyi namluya sürdü. Tam bu sırada olay yerinde bulunan kişilerce tetiği çekmesi engellenen Şamlıoğlu olay yerinden uzaklaştırılırken, Akbin'i ölümle tehdit etti."
Devlet Bakanı Güldal Akşit ise, olayın savcılığa intikal ettiğini söyledi.
İddialarla hareket edemeyeceğini, konunun gereğinin yapılacağını ifade eden Akşit, Şamlıoğlu ile Akbin'in görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmayacağına ilişkin bir soru üzerine, Şamlıoğu'nun gerekirse görevden uzaklaştırılacağını söyledi.