Müezzinoğlu: Anayasa Mahkemesi'ne güvenmiyoruz

Müezzinoğlu: Anayasa Mahkemesi'ne güvenmiyoruz
Müezzinoğlu: Anayasa Mahkemesi'ne güvenmiyoruz
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Zaman zaman diyoruz ki, biz Anayasa Mahkemesi'ne güvenmiyoruz. Evet güvenmiyoruz. Millete zulmeden haktan hukuktan yana olmayan, insan haklarını ikinci plana atan anlayışa asla güvenmiyoruz. Bizim güvendiğimiz bir yer var milli irade" dedi.

RADİKAL- Ak Parti Kırklareli Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi’nde, konuşan Müezzinoğlu, " Zaman zaman diyoruz ki, biz Anayasa Mahkemesi’ne güvenmiyoruz. Evet güvenmiyoruz. Millete zulmeden haktan hukuktan yana olmayan, insan haklarını ikinci plana atan anlayışa asla güvenmiyoruz. Bizim güvendiğimiz bir yer var milli irade” dedi. Müezzinoğlu şunları söyledi:  "Gencecik kızlarımızı 18 -20 yaşındaki çocuklarımızı 'ben doktor olmak istiyorum, ben avukat olmak istiyorum, ben mühendis olmak istiyorum' diyen kızlarımızı 'ben okuyarak ilim sahibi olmak istiyorum' diyen kızlarımızı üniversite kapılarının önünde sürüm sürüm süründürdüler. Hiç utanmadan hiç sıkılmadan milli iradenin 411 milletvekiliyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden anayasa değişikliğini o Cumhuriyet Halk Partisi Anayasa Mahkemesi'ne götürdü. Anayasa Mahkemesi de insan haklarından yana, hak ve özgürlüklerden yana olması gereken Anayasa Mahkemesi "üniversiteye başörtüyle girilemez" diye hüküm verdi. Zaman zaman diyoruz ki biz Anayasa Mahkemesi'ne güvenmiyoruz. Evet güvenmiyoruz. Millete zulmeden haktan hukuktan yana olmayan, insan haklarını ikinci plana atan anlayışa asla güvenmiyoruz. Bizim güvendiğimiz bir yer var milli irade. Milletin hak ve hukukunu yanında durduğumuzda haktır hak. Bir kadının başını örtüp örtmeyeceğine, bir kadının şekline ne devlet ne de herhangi birinin böyle bir hakkı olamaz olmamalıdır"


  http://www.radikal.com.tr/129367912936797

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  biz de - user818105

  size güvenmiyoruz ne yapacaz şimdi? Zaten kamuoyunda bu tür açıklamalar yapa yapa bu kurumların güvenilirliğini siz zedelediniz. Bunu da bilinçli bir şekilde yaptınız ki kendinize göre dizayn edebilesiniz. Örnek 2010 referandumu. "yetmez ama evet"çiler sağolsun!

  Biat - user881872

  Tahakküm altına alamadığınız her kurum güvensiz; zaten yıllardır beraber olduğunuz cemaatlere düşmanlığınız da bu değil mi; tamamen biat etmediklerinden.

  Güven - user881872

  Bİr gün o milli irade gerçekleri farkder de umarım görürüz neye güveneceksiniz Sn Bakan!

  Oynayacağız - Hayal Denizi03

  Vallahi ve de billahi bizde size, iktidarınıza başınızdaki sultana, Vezir-i azama hiç mi hiç güvenmiyoruz. Ne çare ki yapılan alavere dalaverelere rağmen seçimle geldi deyip dişimizin kanını emiyoruz. Gittiğiniz gün davul çalacak/zurna ile peşrev çekecek harmandalı oynayacağız.

  - user991759

  O kuruma güvenmiyoruz çünkü tüm devlet sistemini kendimize bağladık dilediğimiz gibi at kolturuyoruZ. Sadece o kurum kaldı en yakın zamanda onuda Ak partililerle donattıkmı artık güvenilir bir kurum olacak

  Baydı - user969881

  Bu milli irade lafının da artık suyu çıkmadı mı? Her şeye bir milli irade kılıfı tutturmuşsunuz gidiyorsunuz. Ne yapsak milli irade arkamızda. İleri demokrasilerde sandıktan 1. çıkana her yol mübah oluyor herhalde ne de olsa milli irade arkanızda ?!

  Ya size güven var mı? - citizen

  Ya bu halkın yarısı size güveniyor mu...Biz dediğiniz "siz" bugün var yarın yoksunuz... Kurumlar kalıcı... İşinize geldiği zaman güvenmediğiniz kurumlara alkış tutmasını çok iyi biliyorsunuz...