Muhalifler kapalı oy istedi

CHP'li muhalifler, Genel Başkan Deniz Baykal'dan 3 Temmuz'daki olağanüstü kurultayda güvenoylamasının 'kapalı' yapılmasını istedi.

ANKARA - CHP'li muhalifler, Genel Başkan Deniz Baykal'dan 3 Temmuz'daki olağanüstü kurultayda güvenoylamasının 'kapalı' yapılmasını istedi.
'İktidara Yürüyüş Hareketi Kurultay Düzenleme Komitesi' üyelerinden eski genel başkanlar Cezmi Kartay, Altan Öymen, eski genel sekreterler Ertuğrul Günay, Adnan Keskin, eski Genel Sekreter Yardımcısı Erol Tuncer, eski Büyükşehir Belediye başkanları Celal Doğan ve Bekir Kumbul ile il başkanları dün yaptıkları toplantının ardından bildiri yayımladı. Genel Merkez ve Baykal'ın, güvenoylamasının gerçekten güvenilir olması açısından kurultayın geçen yılın delege listesiyle toplanması gerektiği kaydedilen bildiride, şu talepler dile getirildi: "CHP kurultay üyeleri, genel başkanın talep ettiği güvenoyunu seçimlerin temel ilkelerine uygun olarak kapalı oy yöntemi ile sadece vicdanlarıyla baş başa kalarak kullanma olanağına sahip olmalıdır. Kurultaya sayılı günlerin kaldığı bu ortamda, yaşamını CHP'nin temel değerlerini ve sosyal demokrasiyi savunmakla özdeşleştirmiş olan bizler, bu görüş ve istemlerimizi partimizin ve ülkemizin değerli kamuoyuna sunmayı önemli bir görev sayıyoruz."