Muhsin Kızılkaya milletvekili seçildi mi?

Muhsin Kızılkaya milletvekili seçildi mi?
Muhsin Kızılkaya milletvekili seçildi mi?
Yazar Muhsin Kızılkaya, 2015 Genel Seçimleri için AKP'den Mersin Milletvekili adayı oldu. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Kızılkaya'nın seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki Muhsin Kızılkaya milletvekili oldu mu? İşte konuyla ilgili detaylar...

Muhsin Kızılkaya, AKP ( Adalet ve Kalkınma Partisi ) Mersin 3. sıra milletvekili adayı oldu. Sandıkların açılmasıyla elde edilen sonuçlara göre Kızılkaya milletvekili oldu ve TBMM’nin 25. Döneminde AKP’den meclise girdi.  

Muhsin Kızılkaya kimdir?

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin Güzereş köyünde doğdu. İlk, orta ve liseyi Hakkari’de okudu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl Güneş Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 1987-93 tarihleri arasında sırasıyla Güneş, Özgür Gündem, Hürriyet ve Aydınlık gazetelerinde çalıştı. 1993 yılında aktif gazeteciliği bırakarak bir reklam ajansında metin yazarlığı yaptı; 2001 yılından beri Beşiktaş Kültür Merkezi’nde çalışıyor. Bu arada çeşitli gazete ve dergilere yazılar yazıyor, Kürtçe’den Türkçe’ye çeviriler yapıyor.