Mustafa Balbay CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

Mustafa Balbay CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı
Mustafa Balbay CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da kurultayda genel başkan adayı olduğunu açıkladı.

CHP'de seçim sonrası başlayan kurultay tartışmaları sürüyor. Daha önce Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve eski İstanbul Milletvekili Umut Oran olağanüstü kurultay çağrısı yapıp genel başkanlığa aday olduklarına açıklamıştı. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da genel başkan adayı olduğunu açıkladı.

Balbay genel başkan adaylığı için yeşil ışık yaktı

CHP'deki muhaliflerin 415 oya dayanan 'İnce' hesabı

Umut Oran olağanüstü kurultay çağrısı yaptı

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, 26. dönemde görev yapacak milletvekillerinin TBMM'de kayıt işlemleri devam ediyor. Meclis Şeref Holü'nde kurulan masalarda CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay kaydını yaptırdı.
Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını dileyen Balbay, en kötü Meclis'in bile kapalı Meclis'ten iyi olduğunu söyledi. CHP'nin önünde bir kurultay olduğunu hatırlatan Balbay, partinin başarılı olması için yeni bir yol, yöntem ve yönetim olması gerektiğine inandığını kaydetti. Balbay, kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı aday olacağını açıkladı.
Balbay, "Partimizin olağan kurultayında ben genel başkanlığa hazırım diyorum. Delegelerimize buradan da selam ve saygılarımı sunuyorum. Vurgulamak istediğim üç temel ilke var: Birincisi kırıp dökmeyelim, ikincisi kimseye malzeme vermeyelim, üçüncüsü işin doğasının dışına çıkmayalım. Olağanın dışına çıkmayalım. Bu üç ilke CHP'yi toplum gözünde de daha sağlıklı haberlerin yapılmasını sağlayacaktır" dedi.

CİHAN